13:40:32 - یکشنبه 3 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مرکزی| بخشی از جامعه روستایی کشور از دریافت سبد کالای حمایتی محروم ماندند
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از عملکرد دولت در توزیع سبدکالا انتقاد کرد و گفت: بخش عظیمی از جامعه روستایی کشور از دریافت سبد کالای حمایتی محروم ماندند.
مرکزی| بخشی از جامعه روستایی کشور از دریافت سبد کالای حمایتی محروم ماندند

محمد حسینی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم دراراک، با اشاره به توزیع سبد کالا در کشور اظهار داشت: باتوجه به شرایط اقتصادی و تاثیر نرخ ارزی که سبب افزایش قیمت کالاهای اساسی و کاهش سطح معیشت بیشتر خانوادههای ایرانی شد، با پیگیریهای مجلس دولت موکلف به اجرای طرحی تحت عنوان سبد کالا در راستای جبران قسمتی از این مشکلات برای قشر محروم جامعه و ۲۰ میلیون نفری که در دهکهای پایین قرار دارند، شد.

وی افزود: پس از فراز و نشیبهای بسیار، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمان وزارت وزیر سابق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متولی این کار شد اما این مهم به ثمر ننشست، در زمان وزارت وزیر کنونی به افرادی که زیر سه میلیون تومان درآمد دارند سبد کالایی پرداخت شد.

خبر جدید  سرانه تعمیرات مدارس در استان مرکزی برای هر متر مربع فضای آموزشی ۲ هزارمترمربع است

نماینده مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: براساس آمار و اطلاعاتی موجود در مرحله نخست به تمام حقوق بگیران دولتی و بازنشستگانی که زیر سه میلیون تومان مستمری دریافت میکنند این بسته حمایتی تعلق گرفت، به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هم مجددا این مبالغ به صورت نقدی و غیرنقدی پرداخت و سپس افرادی که از تامین اجتماعی حقوق میگرفتند، این بسته حمایتی پرداخت شد.

حسینی بیان کرد: به نوعی شناسایی همه آنها برای دولت آسان بود، اما در کنار آنها متاسفانه بخش عظیمی از جامعه که روستاییان را شامل میشود و از نظر درآمدی مشکل داشتند فراموش شده و نتوانستند علیرغم سامانهها و صفها از حمایت دولت بهرهمند شوند.

خبر جدید  عملکرد استان مرکزی در اجرای طرح کارورزی ضعیف و غیرقابل قبول است

وی عنوان کرد: برهمین اساس با پیگیریهایی انجام شده و جلسه حضوری با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مشخص شده یک میلیون خانواده دیگر که از افراد نیازمند براساس همین شاخص هستند نتوانستند این بستههای حمایتی را تحویل بگیرند.

کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامیادامه داد: در این راستا تذکری به وزیر کنونی تعاون، کار و رفاه اجتمای برای پیگیری سریعتر این موضوع و حمایت از جامعه هدفی که بیشتر در روستاها زندگی میکنند و درآمدی نداشته و حقوق بگیر هیچ یک از نهادهای حمایتی و مستمریبگیری صندوقها بازنشستگی نیستند، دادیم.

خبر جدید  محیط زیست استان مرکزی بدون هیچ نظارتی اقدام به ساخت برج پرنده‌نگری کرده است

حسینی اضافه کرد: همچنین به افرادی که در شهرهای کوچک و بزرگ و در حاشیه آنها زندگی میکنند و تمکن مالی ندارند پرداخت شود چراکه طرح سبد کالا یکی از طرحهایی بود که ضمن اعلام سناریوهایی مختلف از سوی دولت، در اجرا عملی در خور و شایسته ملت ایران نبود.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد