19:45:56 - یکشنبه 2 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مرکزی|خسارات باغداران خنداب در قالب وام‌های ارزان قیمت پرداخت می‌شود
استاندار مرکزی با بیان اینکه پرداخت خسارات باغداران خنداب در قالب وام‌های بلاعوض و ارزان قیمت پیگیری می‌شود گفت: بیمارستان خنداب با همکاری سازمان انرژی اتمی تجهیز می‌شود.
مرکزی|خسارات باغداران خنداب در قالب وام‌های ارزان قیمت پرداخت می‌شود

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از خنداب، سیدعلی آقازاده عصر امروز در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی با اشاره به توسعه شهرک صنعتی شهرستان خنداب اظهار داشت: شهرستان خنداب دارای شهرک صنعتی با مساحت ۱۱ هکتار است که قرار است با اضافه شدن ۱۰ هکتار دیگر به آن، مساحت آن دوبرابر شود.

وی با اشاره به بارندگیهای اخیر در شهرستان افزود: شهرستان خنداب تاکنون ۵۷۰ میلیمتر بارندگی داشته که در مقایسه با میانگین بلند مدت بارندگی در شهرستان رشد خوبی داشته است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در اوج بارندگیهای امسال، با مدیریت خوب تیم اجرایی شهرستان، شاهد کمترین خسارات و حوادث ناشی از سیل در شهرستان خنداب بودهایم.

آقازاده با اشاره به سرمازدگی باغات شهرستان گفت: ۴ اردیبهشت ماه امسال باغات به ویژه باغات هستهدار شهرستان دچار سرمازدگی شدند.

وی ادامه داد: در سفر معاون عمرانی وزیر کشور، خسارت ناشی از سیل و سرمازدگی در شهرستان، اطلاعرسانی شد و درصدد هستیم تا بتوانیم حداقل خسارت وارده به کشاورزان شهرستان را در قالب وام بلاعوض یا وام ارزان قیمت پرداخت کنیم.

استاندار مرکزی با اشاره به لزوم توسعه شهرستان خنداب گفت: شهرستان خنداب امسال باید تمرکز ویژهای را بر روی سرمایهگذاری و پرداخت تسهیلات داشته باشد، همچنین ایجاد و توسعه شهرکهای صنعتی در شهرستان باید مورد توجه قرار گیرد تا شهرستان بتواند از حالت عقبماندگی خارج و به سمت توسعه حرکت کند.

آقازاده با اشاره به لزوم توسعه ظرفیتهای گردشگری در شهرستان خنداب بیان کرد: واگذاری گرمابه تاریخی شهرستان خنداب از سوی میراث فرهنگی به شهرداری خنداب برای واگذاری به بخش خصوصی برای ایجاد مجتمع تفریحی بسیار خوب است، همچنین ساخت بازارچه صنایعدستی در شهرستان نیز سبب ایجاد اشتغال در شهرستان میشود.

وی افزود: ساخت استخر یکی از مطالبات شهرستان خنداب است که قرار است یک میلیارد تومان سازمان نوسازی مدارس کشور و یک میلیارد هم استانداری مرکزی به این منظور اختصاص دهد که بخشی تخصیص یافته، مابقی هم تخصیص پیدا میکند.

خبر جدید  ظرفیت سمن‌های استان مرکزی در بازرسی‌ها به کارگرفته می‌شود

استاندار مرکزی ادامه داد: اگر در روند پروژه باز هم به اعتباری نیاز باشد، با همکاری سازمان نوسازی و استانداری مرکزی پرداخت میشود.

آقازاده با اشاره به لزوم توسعه زیرساختهای اقتصادی در شهرستان گفت: یکی از موارد مطرح شده در شهرستان، پرداخت تسهیلاتی به ارزش ۷ تا ۸ میلیارد تومان برای ساخت شهرک و یا مجتمع ماهیان زینتی در شهرستان است که درصدد دریافت این تسهیلات از منابع ملی هستیم.

وی ادامه داد: هماکنون مجمتع پرورش ماهیان زینتی در یک گلخانه در حال فعالیت است که باید با پرداخت تسهیلات لازم، به آن کمک کنیم.

استاندار مرکزی با اشاره به توسعه و تجهیز بیمارستان خنداب بیان کرد: با همکاری سازمان انرژی اتمی، به بیمارستان خنداب دستگاههای دیالیز و اتاق عمل اضافه میشود.

۱۰۰ درصد اعتبارات اشتغال روستایی در خنداب جذب شد

همچنین فرماندار خنداب با بیان اینکه ۱۰۰ درصد اعتبارات اشتغال روستایی در خنداب جذب شد گفت: ۳۲۰ فرصت شغلی روستایی در خنداب ایجاد شده است.

عبدالرضا حاجعلی بیگیبا اشاره به شاخصهای اجرایی شهرستان اظهار داشت: براساس ارزیابیهای انجام شده، شهرستان در شاخصهای مختلف حوزههای اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی ۳ تا ۱۰ رتبه رشد و بهبود داشته است که این مهم نشان از پویایی بدنه اجرایی شهرستان است.

خبر جدید  اراک| شورای شهر برای انتخاب شهردار اراک به توصیه‌ها توجهی نکرد

وی بااشاره به اقدامات انجام شده در راستای اشتغال روستایی شهرستان افزود: شهرستان در زمینه اشتغال روستایی عملکرد خوبی داشته و توانسته تقریبا ۱۰۰ درصد اعتبارات تخصیص یافته به شهرستان را جذب کند.

فرماندار خنداب تصریح کرد: جذب این اعتبارات سبب اشتغالزایی برای ۳۲۰ نفر شده است.

حاجعلیبیگی با اشاره به ایجاد اشتغال مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی شهرستان گفت: در این زمینه هم ۱۰۰ درصد اعتبارات تخصیص یافته جذب شده است.

وی با اشاره به خسارت وارده به شهرستان به سبب سرمازدگی بهاره بیان کرد: در ۴ اردیبهشت ماه امسال تقریبا ۱۰۰ درصد باغات هستهدار( هلو، شلیل، آلو و زردآلو) شهرستان دچار سرمازدگی شد.

فرماندار خنداب ادامه داد: متاسفانه کمتر از ۱۰ درصد از باغات شهرستان دارای بیمه کشاورزی بودند، برآورد خسارت وارده به باغات هستهدار شهرستان نیز ۱۳۶ میلیارد تومان است.

حاجعلیبیگی با اشاره محصولات کشاورزی تحت کشت در شهرستان گفت: ۹ هکتار از اراضی شهرستان تحت گشت گیاه گل محمدی و گیاهان دارویی است، در شهرستان ۲۰۰هکتار کلزا کشت شده بود که در سرمازدگی بهاره به ویژه ۴ اردیبهشت، تنها ۳۰ درصد از آنها دچار سرمازدگی شدند.

وی عنوان کرد: برای نخستین بار در سطح شهرستان ۱۵ هکتار تحت کشت گیاه کنیوا قرار گرفت که برآورد تولید محصول برای هر هکتار آن ۲ تا ۵ تن است، قیمت خرید تضمینی پاک نکرده محصول این گیاه نیز ۶ هزار تومان است.

فرماندار خنداب ادامه داد: باتوجه به این که این گیاه کم آببر است، درصورت بازدهای خوب، کشت آن در شهرستان توسعه پیدا میکند.

خبر جدید  صنعت بزرگ‌ترین بدهکار شرکت توزیع برق استان مرکزی است

حاجعلیبیگی با اشاره به برگزاری جشنواره محصولات کشاورزی در شهرستان عنوان کرد: سال گذشته دو جشنواره تحت عنوان جشنواره انگور و جشنواره هلو و شلیل در شهرستان برگزار شد که امسال به سبب سرمازدگی باغات هستهدار، دو جشنواره انگور و جشنواره گیلاس و آلبالو برگزار میشود.

وی با اشاره لزوم ایجاد شعبه بیمه تامین اجتماعی در شهرستان گفت: در مجتمع قطران شهرستان بیش از یک هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، باتوجه به امتیازات شعب تامین اجتماعی، به دنبال انتقال پرونده بیمه این اشخاص به شهرستان هستیم.

فرماندار خنداب افزود: برهمین اساس زمینی برای ساخت، شعبه دائمی و مجهز سازمان تامین اجتماعی در نظر گرفته میشود و تا ساختِ ساختمان مذکور، مکانی برای شعبه تامین اجتماعی شهرستان تامین میشود.

حاجعلیبیگی با اشاره به لزوم توسعه ظرفیتهای گردشگری شهرستان گفت: در شهرستان یک مهمانپذیر یا هتل وجود ندارد، تا کنون تنها مجوز ساخت دو مجتمع در شهرستان دریافت شده، باتوجه به ظرفیتهای گردشگری شهرستان، درخواست توجه ویژه به این حوزه را داریم.

وی ادامه داد: در شهرستان خنداب یک استخر وجود ندارد، با جدیت پیگیر این موضوع هستیم تا در شهرستان استخری برای جوانان ساخته شود.
فرماندار خنداب با اشاره به سیل اخیر در شهرستان بیان کرد: باتوجه به بارندگیهای اخیر در شهرستان، حجم بالایی از رسوبات در مهمترین و بزرگترین رودخانه شهرستان(رودخانه قرهچای) تجمع پیدا کرده که نیاز به لایروبی و بازسازی سردهانه دارد.

انتهای پیام/ ع


منبع :: مرکزی|خسارات باغداران خنداب در قالب وام‌های ارزان قیمت پرداخت می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد