۱۱:۳۵:۴۹ - شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مذاکره با آمریکا از نظر جمهوری اسلامی ایران کاملا مردود است
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه مذاکره با آمریکا از نظر ایران کاملا مردود است، گفت: ‌باب مذاکره با کشوری مانند آمریکا از منظر جمهوری اسلامی ایران بسته است.
مذاکره با آمریکا از نظر جمهوری اسلامی ایران کاملا مردود است

محمدابراهیم رضایی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری درباره اینکه جنگ نمیشود و مذاکره هم نمیکنیم اظهار داشت: همان طور که مقام معظم رهبری در جلسه کارگزاران نظام، این سیاست را حکیمانه تشریح کردند و اعلام کردند که هرگونه مذاکره با چنین کشوری که هیچ منطقی ندارد صحیح نیست، جمهوری اسلامی ایران زیر بار این مذاکره نمیرود.

وی افزود: آمریکا در این بحث هیچ منطقی ندارد جز منطق استفاده ابزاری از بحث مذاکره برای زور گفتن و استفاده از آن برای تحمیل فشار بر کشور مذاکرهکننده، که هیچ عقلی و هیچ یک از عقلا چنین مذاکرهای را تایید نمیکند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: بنابراین مذاکره از نظر جمهوری اسلامی ایران کاملا مردود است و جمهوری اسلامی آنقدر توان دارد که در برابر این فشارها مقاومت کند و سر خم نکند و بتواند سرافرازانه از این سختیها و فشارهای دشمن و عوامل آن عبور کند.

رضایی بیان کرد: از این رو باب مذاکره با کشوری مانند آمریکا از منظر جمهوری اسلامی ایران بسته است، مگر اینکه به قول امام(ره) آمریکاییها روزی آدم شوند، در غیر این صورت همین روند ادامه پیدا میکند.

وی با اشاره به هدف آمریکا از طرح این موضوع ادامه داد: هدف آمریکا از این مذاکره این است که منطق خود را حاکم کند تا پس از این سالهایی که تمام راهبردهایش دائم توسط جمهوری اسلامی به شکست انجامیده، بیاید و اعلام کند جمهوری اسلامی که ۴۰ سال ادعای مقاومت و مقابله با امریکا را داشت، امروز مجبور به تحریم شده و فشار آمریکا را پذیرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: همین که بتواند جمهوری اسلامی را پشت میز مذاکره بنشاند، استفاده ابزاری خود را از این بحث خواهد کرد و به اهداف شوم خود میرسد گرچه مذاکره نتیجهای نداشته باشد.

رضایی با اشاره به تایید این مذاکره از سوی برخی از افراد داخلی گفت: این افراد شامل دو گروه میشوند، گروه نخست گروهی هستند که واقعا مرعوب هستند و میترسند و گاهی اوقات با آنها برخورد که میشود صریح به زبان میآورند که میترسیم، چه کنیم که میترسیم.

وی افزود: گروه دیگر مزدوران و اجیرشدگان دشمن هستند که پیام دشمن را در جامعه القا میکنند و این واقعیتی است که در کشور وجود دارد و عناصر اجیر شده، مزدور و عناصر ترسویی که از خط و نشان و تهدیدهای آمریکا میترسند و میگویند تسلیم شویم بهتر است تا بمانیم و درگیر جنگ شویم.

انتهای پیام/ش


منبع :: مذاکره با آمریکا از نظر جمهوری اسلامی ایران کاملا مردود است

تبليغات
بانک پاسارگاد