21:03:29 - سه‌شنبه 12 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیریت پسماند عفونی مراکز درمانی استان مرکزی تقویت شود
اراک – ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: مدیریت و دفع بهداشتی پسماند عفونی مراکز درمانی این استان نیازمند تقویت است و باید هرچه سریعتر ساماندهی مناسبی در این خصوص صورت بگیرد.
مدیریت پسماند عفونی مراکز درمانی استان مرکزی تقویت شود

به گزارش ایرنا، «بهروز اکرمی» عصر سه شنبه در پنجاه و سومین جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان مرکزی، افزود: با وجود برنامه های متعدد در حوزه پسماند عفونی بیمارستانی مشکلاتی در این خصوص وجود دارد و این عرصه نیاز به بازنگری و مشارکت بیشتر متولیان دارد.
وی اضافه کرد: پسماند مراکز درمانی سرشار از آلودگی های متعدد هستند و بی خطر سازی آن ها قبل از مخلوط شدن با سایر پسماندهای محل دفن اجتناب ناپذیر است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی بیان کرد: دفع پسماندهای عفونی بر اساس قانون بر عهده تولیدکنندگان آن است که بیمارستان ها نسبت به این مهم اقدام کرده اما اغلب مطب ها اقدام چشمگیری نداشته اند.
اکرمی افزود: ۳۴۵ مطب تولید کننده پسمانده عفونی در استان مرکزی شناسایی شده که با وجود درخواست مهلت برای انعقاد قرارداد دفع اصولی پسماند عفونی خود، تا کنون هیچ اقدامی انجام نداده اند.
وی ادامه داد: انعقاد قرارداد برای دفع بهداشتی پسماند عفونی این نیست که پزشکان پسماند خود را در کیسه های زباله ریخته و آن را در سطل زباله کنار خیابان بگذارند، بلکه پزشکان باید در خصوص دفع بهداشتی پسماندهای خود اقدام کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: دفن پسماند باید با روش های نوین و بهره گیری از فناوری روز دنیا همراه باشد و دانشگاه علوم پزشکی، سازمان نظام پزشکی و اداره کل حفاظت محیط زیست باید نسبت به این مهم اقدام کنند.
اکرمی در خصوص ساماندهی کشتارگاه های استان نیز گفت: شهرداری های استان باید فعالیت های این مراکز را مورد ارزیابی قرار داده و در صورتی که فعالیت کشتارگاهی بدون در نظر گرفتن اصول بهداشتی باشد به کار گروه سلامت استان گزارش دهند.
استان مرکزی ۱۲ شهرستان، ۳۳ شهر، ۲۳ شهر و ۷۹۵ روستای دارای دهیاری و یک میلیون و ۴۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.
۳۰۱۷/۶۰۱۳/

خبر جدید  دومین محموله کمک بهزیستی استان مرکزی به مناطق سیل زده ارسال شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد