3:02:47 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیریت افکار عمومی اصل راهبردی در پدافند غیرعامل است
خمین – ایرنا – مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی گفت: مدیریت افکار عمومی اصلی راهبردی در پدافند غیرعامل است و کوتاهی در آن آسیب های جبران ناپذیری را به جامعه وارد می کند.
مدیریت افکار عمومی اصل راهبردی در پدافند غیرعامل است

به گزارش ایرنا، «مسعود فراهانی» روزسه شنبه در نشست پدافند غیرعامل در خمین، افزود: مدیریت افکار عمومی در پدافند غیر عامل با اطلاع رسانی شفاف و افکار سنجی به موقع امکان پذیر است.
وی ادامه داد: هدف از اجرای طرح های پدافند غیر عامل کاستن از آسیب پذیری احتمالی نیروی انسانی و تاسیسات و تجهیزات حیاتی و حساس و مهم در شرایط بحرانی است.
مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی اظهار داشت: آمادگی پیش از بحران و راهبردهای مقابله ای قوی با گسترش تهدیدهادر همه حوزه ها نیازمند تجهیزات به روز است.
فراهانی تاکید کرد: داشتن اقتصاد قوی با اتکا به محورهای برنامه اقتصاد مقاومتی، دستیابی به علوم پیشرفته از راهبردهای پدافند غیرعامل برای مقاوم شدن درمقابل تهدیدهای دشمنان است.
وی گفت: آموزش و فرهنگ سازی همگانی در حوزه پدافند غیرعامل در سطوح مختلف جمعیتی برای کاهش آسیب های احتمالی ضروری است.
مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی افزود: تهدیدهای اقتصادی، جنگ نرم، روانی، سایبری و زیست محیطی مهمترین تهدیدها است که تهدید سایبری و زیست محیطی در اولویت قرار دارند.
فراهانی با اشاره به تهدید در حوزه سایبری اظهار داشت: این حوزه حساس نیازمند هوشیاری و اقدامات و عمل به موقع است.
وی تصریح کرد: با پیشرفت دانش روز نوع تهدید ها نیز تغییر می کند و اکنون تهدیدات فناوری مهم است و در راستای مقابله با آن باید پدافند تخصصی در دستور کار قرار گیرد.
مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی ادامه داد: اقدامات پدافند غیرعامل شامل پوشش، پراکندگی، استتار، اختفا، سازه های امن است و فرهنگ سازی و آموزش عمومی در به کارگیری اصول و ضوابط در این امر می تواند باعث کاهش آسیب پذیری شود.
فراهانی افزود: نهادینه شدن برنامه ریزی جامع در اقدامات و فرهنگ اجرای پدافند غیر عامل باعث ایمن سازی زیر ساخت های حساس می شود.
وی خاطرنشان کرد: پدافند غیر عامل مختص یک واحد خاص نیست و همه افراد و اقشار، جامعه باید اصول اولیه پدافند غیر عامل را آموزش ببینند.
مدیرکل پدافند غیرعامل استان مرکزی با اشاره به اینکه بیمارستان‌های استان به ژنراتور برق اضطراری مجهز هستند، گفت: دوگانه ‌سوز کردن نانوایی‌ها یکی اقدامات مهم در زمان وقوع بحران است.
فراهانی، پراکندگی سیلوهای گندم در استان را از راهکارهای تاب آوری جامعه در زمان حوادث طبیعی بیان کرد.
فرماندار خمین نیز در این نشست گفت: تمام طرح های مهم و حساس استان باید پیوست پدافند غیرعامل داشته باشند تا در مواقع بحرانی با کمترین آسیب ها مواجهه شود.
« احمد طهرانی » افزود: مصون سازی کشور در برابر تهدیدات دشمن از وظایف اصلی پدافند غیرعامل است و برای کاهش آسیب ها تهدیدات باید شناسایی شوند.
وی با اشاره به اینکه صیانت از سرمایه انسانی هدف اول پدافند غیر عامل است، ادامه داد: مردم و مسئولان باید اصول پدافند غیر عامل را درک کنند و حفاظت از زیرساخت ها و صیانت از جان و مال مردم در پدافند غیر عامل اهمیت دارد.
فرماندار خمین اظهار داشت: شبکه های اجتماعی و فضای مجازی بستر مهم تهدید است و دشمن با حملات سایبری قصد ضربه زدن به زیرساخت های حیاتی کشور را دارد.
طهرانی تاکید کرد: دشمن میدان مبارزه را از جنگ سخت افزاری به جنگ نرم افزاری تغییر داده و تهدید اقتصادی، ملموس ترین راهبرد دشمن در جنگ های نوین است و اقتصاد مقاومتی راهکار این تهدیدها است.
وی گفت: پدافند غیرعامل تضمین کننده امنیت پایدار و راهی برای ایجاد امنیت و آرامش اقتصادی است.
فرماندار خمین با اشاره به برگزاری رزمایش های متعدد در طول سال در این شهرستان افزود: هدف از این برنامه ها سنجش آمادگی دستگاه های خدمات رسان در زمان وقوع حوادث است.
شهردار خمین نیز در این نشست گفت: ساخت ایستگاه آتش نشانی شماره ۲ در این شهرستان برای پیشگیری از خسارات درزمان وقوع حواث ضروری است.
« ابوالفضل مرتضییان» افزود: ایستگاه آتش نشانی خمین مجهز شده است اما برای جمعیت شهری و پوشش برخی روستاها کافی نیست.
وی افزود: سیستم جمع آوری آبهای سطحی در شهر به ویژه در شهرکها مناسب نیست و با بارندگی های گسترده مشکلاتی برای شهروندان ایجاد می شود.
شهردار خمین تاکید کرد: سالن مدیریت بحران شهرستان به منظور کاهش آسیب های زمان وقوع حوادث ضروری است.
شهرستان خمین در جنوب استان مرکزی ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارد.
۹۹۳۰/۷۲۷۷/۶۰۱۳/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  انقلاب اسلامی به کارگران هویت بخشید
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد