12:17:47 - سه‌شنبه 5 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیریت آسیب های اجتماعی نیازمند رویکرد مشارکت جو و علمی است
اراک – ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: پیشگیری و مهار آسیب های اجتماعی در جامعه نیازمند رویکرد مشارکت جو و علمی است و برنامه های سلیقه ای و مقطعی در این راستا کارساز نیست.
مدیریت آسیب های اجتماعی نیازمند رویکرد مشارکت جو و علمی است

به گزارش ایرنا، «بهروز اکرمی» روز سه شنبه در همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت تحکیم خانواده در دانشگاه پیام نور اراک، افزود: دانشگاه ها باید با جدیت در پیشگیری و سامان آسیب های اجتماعی وارد شوند و هر فردی نمی تواند در این حوزه کار کند.
وی بیان کرد: آسیب های اجتماعی نباید مانند داستان فیل شناسی مولانا باشد که هر فردی بر مبنای تصور خود در این وادی عمل کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: موضوع آسیب های اجتماعی در سال های اخیر به یکی از موضوعات حساس روز تبدیل شده و آمارهای زیادی در این راستا ارایه می شود که باید ساماندهی شود و بی نظمی ها در این خصوص اصلاح گردد.
اکرمی تصریح کرد: دمقابله با آسیب های اجتماعی راهبردهای هوشمندانه را می طلبد و تنها توسط متخصصان امر باید با برنامه و نظارت اصولی در آن وارد شوند.
وی گفت: حوزه آسیب های اجتماعی دچار فقر پژوهش و آمار است و این مهم مشکلات زیادی را ایجاد کرده و باید پژوهشگران متخصص در این حوزه گام های بلندی بردارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: نگاه مقابله ضربتی و مقطعی با آسیب های اجتماعی اشتباه است و در هیچ جای دنیا آسیب ها را به عنوان فرایند کوتاه مدت نمی بینند و می کوشند که همه امکانات و بخش های متولی به درستی و به شکل علمی در این حوزه نقش آفرینی کنند.
اکرمی بیان کرد: نهادهای متولی در بحث آسیب های اجتماعی باید با تقسیم کار و به گونه هدفمندی عمل کنند که خروجی اقدامات انان اثربخش باشد.
وی گفت: وقوع طلاق نیمه نخست امسال در استان مرکزی نسبت به مدت مشابه قبل ۱۲ درصد، ورودی زندانیان ۳۱ درصد، نزاع فردی چهار درصد و نزاع دسته جمعی ۲۷ درصد کاهش داشته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: کاهش این آسیب ها اتفاق مبارکی است و امید می رود که با تداوم راهبردهای هدفمند و برنامه محور در سال جدید نیز روند کاهشی آسیب ها ادامه یابد.
استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.
۳۰۰۵/۶۰۱۳/

خبر جدید  جشن عروسک ها به نفع بیماران سرطانی در اراک برگزار شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد