2:20:23 - سه‌شنبه 9 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدرسه ترافیک در شهرستان‌های استان مرکزی راه اندازی می شود
اراک- مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: در شهرستان‌های استان مرکزی با هدف آموزش فرهنگ ترافیک به دانش آموزان، پارک یا مدرسه ترافیک راه اندازی می‌شود.
مدرسه ترافیک در شهرستان‌های استان مرکزی راه اندازی می شود

به گزارش خبرنگار مهر، شهریار فولادوند در حاشیه اولین جلسه سال جاری آموزش و پرورش استان مرکزی که در اراک برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان مرکزی با چند دستور کار از جمله ایجاد پارک یا مدرسه ترافیک در شهرستان‌های استان مرکزی پیگیری شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: موضوع ایجاد پارک یا مدرسه ترافیک در شهرستان‌های استان مرکزی با هدف فرهنگ سازی ترافیک بین دانش آموزان و انتقال آن به خانواده‌ها با موافقت اعضا مواجه شد و قرار شد که این موضوع در کمیته ترافیک استان مطرح و مجوز تأسیس آن صادر شود.

خبر جدید  روابط عمومی ها زمینه پویایی دستگاه های اجرایی را فراهم کنند

فولادوند خاطرنشان کرد: پس از صدور مجوز تأسیس، فرمانداران شهرستان‌های استان با همکاری و مشارکت دستگاه‌های مرتبط برای ایجاد این پارک ترافیک اهتمام بورزند به نحوی که برای سال تحصیلی ۹۸ -۹۹( ابتدای مهرماه) هر شهرستان حداقل یک مدرسه یا پارک ترافیک داشته باشد.

وی ادامه داد: قطعاً این طرح در حوزه ترافیک و فرهنگ ترافیک در درازمدت تأثیرات خود را نشان خواهد داد. اراک هم اکنون دارای یک پارک ترافیک واقع در کوی صنعتی است که پیشنهاد شد افزایش پیدا کند.

براساس این گزارش، فولادوند در بخش دیگر سخنان خود خاطرنشان کرد: موضوع دیگر که امروز مطرح شد دغدغه در ارتباط با موضوع «نرخ گذر» دانش آموزان از دوره‌های تحصیلی مختلف با رویکرد توجه به دختران است. البته آمارها در استان مرکزی به گونه‌ای است که جزو استان‌های برتر کشور هستیم. یعنی هم نرخ پوشش تحصیلی استان و هم نرخ گذر ما در کشور خوب است اما به هر تقدیر باید موضوع را دنبال کنیم.

خبر جدید  ۱۰۲ پروژه در شهرستان خنداب بهره برداری یا کلنگ زنی شد

وی بیان داشت: آن عواملی که تأثیرگذار بر عدم گذر بچه‌ها از یک دوره به دوره تحصیلی دیگر است عوامل متعددی به صورت در هم تنیده هستند که بخشی از آن در درون آموزش و پرورش باید همانند سال‌های گذشته تعقیب بشود و بخشی هم مشارکت دستگاه‌ها را می‌طلبد.

فولادوند اضافه کرد: بیش از ۷۵ درصد از مصوباتی که سال گذشته در راستای رفع موانع آموزش و پرورش و تسهیل گری اخذ شده بود اجرایی شده که این نوید را می‌دهد که شورای آموزش و پرورش در استان و شهرستان‌ها اهداف آموزش و پرورش را بیش از گذشته تحقق بخشیده است.

کد خبر ۴۵۸۵۳۰۳


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  اراک قهرمان مسابقات انتخابی والیبال جوانان استان مرکزی شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد