21:03:02 - یکشنبه 9 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مددجویان روستایی در استان مرکزی تسهیلات توانمندسازی دریافت می‌کنند
مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: برای توانمندی اقتصادی مددجویان روستایی رائه تسهیلات بانکی توسط کمیته امداد انجام می‌شود.
مددجویان روستایی در استان مرکزی تسهیلات توانمندسازی دریافت می‌کنند

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، قنبر موسینژاد عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی با اشاره به پیشگیری از مصرف مواد مخدر در جامعه اظهار داشت: مبارزه با اعتیاد دغدغه اجتماعی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد به همین سبب خانواده ها باید نسبت به این موضوع احساس مسئولیت کنند و در این راستا هم آموزش های لازم باید داده شود.

وی افزود: تلاش برای عدم وابستگی مجدد به اعتیاد هم موضوع مهمی است که در جامعه ما تعداد افرادی که پاک شدند و دوباره به سمت مواد مخدر گرایش پیدا نکردند کم است.

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی ادامه داد: نبود موقعیت و فرصت شغلی یکی از دغدغه های افراد معتاد است به همین سبب حس مفید بودن در جامعه، حضور در کانون خانواده و ایجاد اشتغال برای آنها باید مورد توجه قرار گیرد.

موسینژاد با اشاره به توانمندسازی افراد معتاد گفت: توانمندی اقتصادی در کنار توانمندی فرهنگی و اجتماعی جزو ضروریات است که در زمینه اشتغال به آن می پردازیم.

وی بیان کرد: برای توانمندی اقتصادی روستاییان ارائه تسهیلات بانکی موضوع مهمی است اما افراد در زمینه ارائه تسهیلات با مشکل ضمانت نامه روبه رو می شوند که برای برطرف شدن این موضوع باید اقدامات لازم انجام شود.

خبر جدید  اقامه نماز باشکوه عید سعیدفطر در ۳۳ میعادگاه نماز جمعه ‌استان مرکزی

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی تصریح کرد: موضوع مهم ایجاد راهبران شغلی امسال دنبال می کنیم در این طرح برخی افراد توانمند می توانند درزمینه تولید و فروش محصولات با افراد روستاییان همکاری لازم داشته باشند.

موسینژاد خاطرنشان کرد: طرح دیگر در شهرستان شازند در زمینه گیاهان دارویی با شناسایی ۱۰۰ خانواده در ۱۶ روستا بود که بتوانند به صورت شبکه تولید گیاهان دارویی انجام دهند.

وی ادامه داد: ۱۲۸ خانواده بدسرپرست و ۵۰۰ خانواده به علت متارکه اولویت آموزش و پیشگیری از مصرف مواد مخدر هستند و برای ۵ هزار نفر هم آموزش و پیشگیری در سال آینده پیشبینی می کنیم.

راهاندازی نهضت مهارتآموزی امری ضروری است

مدیرکل فنی و حرفهای استان مرکزی استان مرکزی هم در این جلسه با اشاره به کاهش آسیبهای اجتماعی در سال گذشته گفت: در زندانها ۲ هزار و ۸۳ نفر، اردوگاههای کاردرمانی و زندان مرکزی ویژه مواد مخدر ۶۶۲ نفر، بهزیستی ۳۰۵ نفر و در شهرستانهای اراک، ساوه و محلات در سکونتگاههای غیررسمی ۳۱۵ نفر و در مجموع ۳ هزار و ۷۳۶ نفر را در زمینه پیشگیری از مصرف مواد مخدر آموزش دادیم.

خبر جدید  پارک ترافیک در شهرستان‌های استان مرکزی ساخته می‌شود

سعیدرضا شاهمحمدی افزود: آموزش یک هزار و ۵۰ نفر از روستاییان و عشایر تعهد شده بود که یک هزار و ۴۸۱ نفر آموزش داشتیم اما با توجه به مشکلات اقتصادی در سال گذشته آموزشها در زمینه کاهش آسیبهای اجتماعی داده شد.

وی ادامه داد: ۴۴ درصد افرادی که آموزش دیدند، جذب بازار کار شدند که در بعضی از شهرستان ها کمتر و بیشتر از ۴۴ درصد تحقق یافت به همین سبب عملکرد خوبی در این زمینه داریم.

مدیرکل فنی و حرفهای استان مرکزی استان مرکزی بیان کرد: باتوجه به راهاندازی شورای عالی مهارت در هر شهرستان و براساس توانمندسازی، مهارت و نیاز هر شهرستان به دنبال آموزش افراد هستیم و رشتههای آموزشی بر اساس ظرفیت هر شهرستان با توجه به سند آموزشی و همکاری مسئولان پیشبینی شده است.

شاهمحمدی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات ما در آموزشهای مهارتی عدم توانایی افراد در بازاریابی و فروش محصولات است و در خانوادهها هم فرهنگ مهارت آموزی نداریم.

وی تصریح کرد: عدم وجود مربی مورد نیاز در برخی از شهرستان ها و روستاها مطابق با دستورالعمل سازمان یکی دیگر از مشکلات موجود است که امیدواریم این مشکل نیز برطرف شود.

خبر جدید  رئیس فدراسیون ورزش پهلوانی در اراک: بیش از ۷۷۰ زورخانه در کشور فعالیت دارد

مدیرکل فنی و حرفهای استان مرکزی استان مرکزی بیان کرد: طرح خانه به خانه یکی از طرح های مهمی است که در این طرح با استفاده از کامیون و کانکس های سیار در روستاها و سکونتگاههای غیررسمی آموزش های مهارتی مرتبط با اشتغال داده می شود.

شاهمحمدی افزود: سال گذشته ۲۲ هزار نفر در مراکز آموزش دولتی و ۱۶ هزار نفر در مراکز آموزشی و کارگاهی بخش خصوصی آموزشهای مهارتی دیدند و در زمینه پیشگیری از اعتیاد کارگاههای مختلفی برگزار شد.

وی عنوان کرد: متاسفانه امروز از چالش بیسوادی به چالش بی مهارتی رسیدیم و راه اندازی نهضت مهارتآموزی امری ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل فنی و حرفهای استان مرکزی استان مرکزی ادامه داد: یکی از بزرگترین مشکلات کمبود فضای آموزشی در روستاها است به طوری که آموزشها در مساجد و سایر مکانهای آموزشی انجام می شود.

انتهای پیام/ ع


منبع :: مددجویان روستایی در استان مرکزی تسهیلات توانمندسازی دریافت می‌کنند

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد