1:27:29 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محیط زیست استان مرکزی بدون هیچ نظارتی اقدام به ساخت برج پرنده‌نگری کرده است
مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی با اشاره به اینکه محیط زیست استان مرکزی بدون هیچ نظارتی اقدام به ساخت برج پرنده‌نگری کرده است گفت: هنوز طلب پیمانکار پرداخت نشده است.
محیط زیست استان مرکزی بدون هیچ نظارتی اقدام به ساخت برج پرنده‌نگری کرده است

حمیدرضا نوازنی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به برج پرندهنگری تالاب میقان اراک اظهار داشت: بودجهای که برای ساخت این برج داده شده از منابع ملی بوده و خیلی هم با نظارت دقیق این برج ساخته نشده، یعنی اعتباری از منابع ملی آمده، مردم و تشکلها هم کمک کردند و این برج را ساختند و به ظاهر هنوز طلب پیمانکار هم پرداخت نشده است.

وی افزود: این برج باید به لحاظ فنی بررسی شود، اگر امکان تقویت داشته باشد که تقویت شده و باید بماند اما اگر امکان تقویت آن نباشد، باید جمعآوری شود.

خبر جدید  جشن بزرگ چهل سالگی انقلاب در استان مرکزی؛ راهپیمایی تماشایی ۲۲ بهمن آغاز شد

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی تصریح کرد: قبل از این بررسی هم مقرر شد اجازه بالا رفتن از این برج ممنوع شود تا یک گروه فنی از سوی نظام مهندسی بررسی دقیق را انجام دهند، اگر امکان تقویت آن وجود دارد که بماند یا این که ممکن است بگویند با تغییر ارتفاع استحکام آن برقرار میشود که اگر در این صورت هم استحکام ایجاد شد که با باقی ماندن این برج مشکلی نداریم.

نوازنی بیان کرد: اما اگر این تیم بازرسی به این نتیجه رسیدند که به هیچ وجه امکان تقویت وجود ندارد و باید این برج جمعآوری شود، باید این کار انجام شود چراکه جان انسانها از هزینهای که شده مهمتر است و وقوع هر حادثه برای یک فرد پاسخگویی مسئولان را با چالش مواجه میکند.

خبر جدید  خیران استان مرکزی ۶۷۰۰ کودک از ایتام و محسنین را زیرپوشش دارند

وی ادامه داد: این اعتبار را خود سازمان محیط زیست داده و بعد خیلی هم نظارت بر اجرای آن نداشته و به گفته خودشان نقشهها چیز دیگری بوده و طبق نقشهها عمل نشده به همین سبب مشکل استحکام دارد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی عنوان کرد: البته ممکن است برای تردد تعداد کمی از افراد مشکلی نباشد اما برای جمعیت کثیر به طور قطع احتمال خطر دارد و امکان کنترل وجود ندارد، این برج به لحاظ ایستایی، ایستایی لازم را دارد اما وقتی بارگذاری شود و مردم حضور پیدا کنند ممکن است حجم بار و نیرویی که وارد میشود متناسب با این سازه نباشد.

خبر جدید  واکنش وزیر صنعت به افزایش قیمت خودرو+فیلم

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد