به گزارش برنا از اراک ، بهروز اکرمیدر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی، افزود: ۱۷۰ قلم کالای اساسی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان های مختلف کشور ابلاغ شده و با توجه به ضرورت تنظیم بازار و توزیع عادلانه این کالاها در لایه های مختلف جامعه، نظارت بر امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان باید هر روز با قوت تر از گذشته در دستور کار قرار گیرد.

خبر جدید  ایجاد مرکز ارتباط آموزش و پرورش و دانشگاه بستر ساز توسعه فرابخشی است

وی ادامه داد: سازمان های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل دامپزشکی استان باید حداکثر تا یک ماه آینده نسبت به شناسایی و معرفی تمامی انبارهای استان به کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالای استان اقدام کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی بیان کرد: بر اساس گزارش های رسیده برخی از رانندگان وانت بار به صورت سرخود و جعلی اقدام به صدور بارنامه می کنند که این مهم باید در اسرع وقت از سوی دستگاه های نظارتی و اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان پیگیری و نتیجه آن نیز به کمیسیون اعلام شود.

خبر جدید  مقدمات انجام طرح آمایش اتباع بیگانه فراهم شده است

اکرمی تاکید کرد: بازدید از سه واحد تولیدی در هر ماه از برنامه های کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی در راستای فهرست بندی مشکلات و چالش های صنایع است که نمایندگان دستگاه های مسئول باید در این برنامه حضور فعال داشته باشند.

خبر جدید  طرح جامع توسعه شهر آشتیان نیاز به مطالعات بیشتر دارد

وی افزود: مبارزه با قاچاق کالا و ارز در راستای تحقق رونق تولید و از منویات مقام معظم رهبری است و کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز باید فعالیت های تمامی دستگاه های مسئول را در این خصوص مورد ارزیابی قرار دهد.