9:20:29 - چهارشنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مالیات سمن‌ها و کمپ‌های ترک اعتیاد کاملاً قانونی است/ یکسان سازی مجوز سمن‌ها
گروه اجتماعی: مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اعتراض برخی سمن‌های حوزه اعتیاد و کمپ‌های قانونی ترک اعتیاد در پرداخت مالیات گفت: مالیات یک فرایند قانونی است که باید پرداخت شود ولی برای کاهش مبلغ آن، مکاتباتی با دستگاه‌های مربوطه داشتیم. محمد بیرجندی، مدیرکل […]
مالیات سمن‌ها و کمپ‌های ترک اعتیاد کاملاً قانونی است/ یکسان سازی مجوز سمن‌ها

گروه اجتماعی: مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اعتراض برخی سمن‌های حوزه اعتیاد و کمپ‌های قانونی ترک اعتیاد در پرداخت مالیات گفت: مالیات یک فرایند قانونی است که باید پرداخت شود ولی برای کاهش مبلغ آن، مکاتباتی با دستگاه‌های مربوطه داشتیم.

محمد بیرجندی، مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، با بیان اینکه مقام معظم رهبری تاکید ویژه‌ای بر اقدام فوق العاده دستگاه‌های اجرایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد دارند، گفت: اقدام فوق العاده یعنی دستگاه‌های اجرایی برنامه جامع و مشخص برای گروه هدف خود داشته باشند. در این راستا در حوزه تشکل‌های سازمان‌های مردم نهاد، فضایی را در متن قوانین آیین نامه‌ها و در تزریق حمایت‌ها باز کرده‌ایم.
وی ادامه داد: میزان تصویب طرح‌های اجتماعی که از ناحیه سمن‌ها به ستاد مبارزه با مواد مخدر، پیشنهاد می‌شود امسال دو برابر شده همچنین برای بیش از ۸۰۰ طرح سمن‌ها، تامین منابع و اجرایی شده که این اقدام در نوع خود یک کار فوق العاده محسوب می‌شود.
بیرجندی با بیان اینکه برای سمن‌ها با هر گرایش و فعالیتی که در حوزه اعتیاد دارند فضا بیش از گذشته باز شده است گفت: هدف این است که سمن‌ها بیشتر در حوزه پیشگیری از اعتیاد ورود پیدا کنند و اگر بتوانیم در این حوزه سرمایه گذاری بیشتری داشته باشیم مطمئناً در کاهش و ریشه کنی اعتیاد بیش از حوزه درمان و مقابله، جواب خواهیم گرفت.
مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اعتراض برخی سمن‌های حوزه اعتیاد و کمپ‌های قانونی ترک اعتیاد در پرداخت مالیات گفت: مالیات یک فرایند قانونی است که باید پرداخت شود ولی برای کاهش مبلغ آن، مکاتباتی با دستگاه‌های مربوطه داشتیم.
افزایش برون سپاری فعالیت‌های حوزه اعتیاد به سمن‌ها
وی تصریح کرد: یکی از اولویت‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، برون سپاری فعالیت‌ها به سمن‌هاست، در حوزه توسعه مشارکت اجتماعی اعتیاد، نیاز به دگردیسی و تحول داریم سیاست امروز ما نسبت به چند ماه گذشته باید تحول آفرین باشد فعالان این حوزه باید خود را با شرایط روز هماهنگ کنند.
بیرجندی گفت: سطح دانش، توانایی و قابلیت گروهی سمن‌ها توسط توسعه مشارکت‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر، به صورت مستمر سنجش می‌شود و در نهایت بر اساس این توانمندی‌ها، برنامه‌های محوری سالیانه تنظیم می‌شود در واقع کلیه برنامه‌های ستاد، بر اساس سطح توانمندی‌های سمن‌ها برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.
مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر در پایان بیان کرد: یکی از مهمترین اقداماتی که ستاد باید به ویژه در شعبات استانی انجام دهد تغییر مجوز سمن‌های حوزه اعتیاد و یکسان سازی تمام مجوزهای سازمان‌های مردم نهاد این حوزه می‌باشد در واقع باید از این به بعد از سوی استانداری مجوز تاسیس سازمان مردم نهاد صادر شود که این روند بر اساس دستور وزیر کشور و سازمان امور اجتماعی کشور می‌باشد.

خبر جدید  دانشگاه آزاد اراک دستاوردهای خود را در معرض دید عموم قرار می‌دهد

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد