۱۹:۵۳:۱۸ - سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لزوم توجه ویژه به گردشگری سلامت
۱۰۰ واحد صنایع ریلی در کنار کارخانه واگن پارس اراک ، خوشه صنعتی ریلی کشور را تشکیل داده اند.
لزوم توجه ویژه به گردشگری سلامت

لزوم توجه ویژه به گردشگری سلامتبه گزارشخبرگزاری صداوسیما، مرکز اراک؛ آقازاده امروز در بازدید از بیمارستان فوق تخصصی سینا اراک، گفت: از مجموع ۶ میلیون گردشگر که وارد کشور میشوند حدود ۱۵ درصد گردشگر سلامت هستند که استان های تهران و فارس از این رهگذر درآمدهای کلانی به دست آورده اند.

وی افزود: گردشگران سلامت از کشورهای کویت، بحرین، قطر، عراق، افغانستان، تاجیکستان و ترکمنستان با هدف بهره مندی از خدمات درمانی به ایران سفر می کنند واستان مرکزی و به خصوص شهرستان اراک باید سهم خود را از این فرصت به درستی تعریف کند.

استاندار مرکزی ادامه داد: مرکز فوق تخصصی درمانی سینا اراک از بیمارستان های پیشرفته با کلیه امکانات و تجهیزات به روز است و باید با معرفی ظرفیت های این بیمارستان خصوصی در سطح ملی نسبت به جذب گردشگران سلامت اقدام شود.

آقازاداه به ظرفیت های این بیمارستان اشاره کرد و افزود: در این بیمارستان ۱۶۴ تختخوابه، ۱۲۰ تخت معادل ۵۰ درصد تخت های موجود استفاده میشود و این نشان می دهد که ۶۰ تخت های بستری این بیمارستان آماده خدمات رسانی به بیماران خارج از استان و کشور است.

رئیس بیمارستان فوق تخصصی سینا نیز گفت: این مرکز درمانی حدود ۲۴۰ میلیارد ریال از بیمهها طلب معوقه دارد که با مصوبه امروز، بیمه ها تا پایان سال حداقل ۴۰ میلیارد ریال از معوقات بیمارستان سینا را پرداخت خواهند کرد.

صدیقی با بیان اینکه بیمارستان فوق تخصصی سینا از به روز ترین تجهیزات پزشکی کشور برخوردار است، افزود: سینا، تنها بیمارستان در استان مرکزی است که مجوز گردشگری سلامت را دریافت کرده و برنامه ریزی شده که از کشورهای عمان، عراق، افعانستان تعداد قابل توجهی بیمار در قالب گردشگری سلامت پذیرش شوند.


منبع :: http://markazi.iribnews.ir

تبليغات
بانک پاسارگاد