19:08:11 - جمعه 12 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لزوم تغییر سرفصل‌های درسی در دانشگاه‌ها به سمت شیوه‌های کارگاهی
امام جمعه اراک گفت: سرفصل‌های درسی در دانشگاه‌ها باید از روش‌های تئوری به سمت شیوه‌های عملی و کارگاهی تغییر کند.
لزوم تغییر سرفصل‌های درسی در دانشگاه‌ها به سمت شیوه‌های کارگاهی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اراک، علیرضا منظریتوکلی معاون آموزشهای عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراکبا آیتالله قربانعلی درینجفآبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک دیدار کردند.

آیتالله قربانعلی درینجفآبادی در این دیدار اظهار کرد: سرفصلهای درسی در دانشگاهها باید از روشهای تئوری به سمت شیوههای عملی و کارگاهی تغییر کند؛ چراکه انتقال دوره آموزش به کارگاهها و شرکتهای تولیدی موجب میشود که علمآموز با تجربه عملی در جریان تولید به کارآفرینی دست یابد.

خبر جدید  خرید ۴۰ دستگاه بیل مكانیكی از هپكو در دستور كار استانداری مركزی

وی ادامه داد: تربیت دانشآموختگان دانشگاهی بر اساس نیازهای روز جامعه و صنایع، انتقال دستاوردهای دانشگاهی به صنایع و بهرهگیری از ظرفیت صنایع در راستای تحقیق و پژوهش در واحدهای علمی، کلید پیشرفت کشور است.

امام جمعه اراک بیان کرد: دانشگاهها بهعنوان نماینده افکار نسل جوان نقش مهمی در توسعه و آبادانی کشور دارند که باید از این ظرفیتهای ارزشمند بهخوبی استفاده کرد.

خبر جدید  راه‌اندازی رشته‌های بین‌رشته‌ای از اولویت‌های دانشگاه آزاد است

درینجفآبادی ادامه داد: تمام ظرفیت علمی، پژوهشی و تخصصی در دانشگاههای کشور باید در راستای توسعه و آبادانی کشور و در نهایت صیانت از آرمانهای انقلاب اسلامی باشد و با توجه به اینکه بخش عمدهای از دانشجویان کشور در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل میکنند، نقش این دانشگاه در اشاعه فرهنگ ایرانی و اسلامی برجستهتر از دیگر مراکز علمی است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: دانشگاهها در صورتی میتوانند در احیای فرهنگ ایرانی و اسلامی و همچنین در مسائل اقتصادی و تولیدی نقشآفرین باشند که فعالیتی هدفمند و قانونمند داشته باشند و مسائل علمی و پژوهشی در این مراکز باید بر اساس اصول و مبانی کاربردی تدوین شود.

خبر جدید  تیم آلومینیوم اراک در راه آماده سازی

به گزارش آنا، حدود ۱۰۰ هزار دانشجو در ۸۰ مؤسسه آموزش عالی در استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.

انتهای پیام/۴۱۰۳/پ


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد