20:04:34 - سه‌شنبه 12 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لزوم بهره گیری از ظرفیت مشارکت مردمی در مبارزه با معضل مواد مخدر
اراک- استاندار مرکزی گفت: موضوع اجتماعی شدن مقابله و مبارزه با مواد مخدر در جامعه بایستی نهادینه شده و در این حوزه از ظرفیت مشارکت مردم و نهادهای مردمی بهره گرفته شود.
لزوم بهره گیری از ظرفیت مشارکت مردمی در مبارزه با معضل مواد مخدر

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده روز سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: پدیده شوم اعتیاد خانواده‌ها و جوانان را هدف قرار داده است و برای حساس کردن جامعه نسبت به این پدیده و جلوگیری از گسترش آن از ظرفیت‌ها و مشارکت‌های مردم، نهادهای مردمی و گروه‌ها باید استفاده شود.

وی افزود: مواد مخدر بلای اجتماعی است که آسیب‌های زیادی را هم به خانواده‌ها و هم به جامعه وارد می‌کند بنابراین جامعه نسبت به مقابله، مبارزه و پیشگیری از این پدیده حساس شود.

خبر جدید  حمایت‌ مادی و معنوی از اقشار محروم بیش از پیش مد نظر قرار گیرد

آقازاده خاطرنشان کرد: گرچه در سال جاری در ارتباط با مبارزه، پیشگیری و درمان در استان توفیقاتی داشتیم اما نواقصی نیز در بحث مقابله با موضوع اعتیاد و پیشگیری شاهد بودیم که باید در سال آتی در جهت رفع نواقص تلاش شود.

استاندار مرکزی بیان داشت: قاچاق مواد مخدر جزو ۵ تجارت پرسود اول جهان به شمار می‌رود. درآمد حاصل از مواد مخدر جز پول‌های کثیف است و بیشترین جرم و جنایت در کل جهان در ارتباط با همین مسائل اعتیاد و مواد مخدر است.

وی ادامه داد: در کشور هم بیشترین تعداد زندانیان و درصد بالایی از جرایم مرتبط با مواد مخدر اتفاق می‌افتد و بیشترین آسیب در جامعه نیز از همین طریق وارد می‌شود.

خبر جدید  بحران سیل در مرکزی به نحو مطلوب مدیریت شد/ کمترین خسارت بدون تلفات

استاندار مرکزی تصریح کرد: مقابله با این تجارت کثیف کار بسیار بزرگ و پیچیده‌ای است که متأسفانه هر چه ما خود را مجهز کنیم، اما به دلیل جذاب بودن تجارت در این بخش، مافیا هم خود را بیشتر مجهز می‌کند تا بتواند در مسیر امن تر کار ضدبشری و ضد اخلاقی خود را دنبال کند.

آقازاده ادامه داد: در این زمینه شهدای زیادی را تقدیم کرده‌ایم. با وجود نبودن تجهیزات مورد نیاز برای مقابله و برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر، می‌بینیم سربازان ناجا و… در مرزها، خیابان‌ها، کوه‌ها، شهرها و جاده‌ها بلا انقطاع به دنبال کشف و شناسایی قاچاقچیان مواد مخدر هستند.

خبر جدید  اتمام 300 پروژه نیمه‌تمام استان نیازمند اعتبار پنج هزار میلیاردی

وی ادامه داد: در استان مرکزی هم با توجه به اینکه در مسیر ترانزیتی کشور قرار دارد، تلاش‌های بسیار خوبی انجام شده و همه باید تلاش کنیم تا در سال آینده با برنامه ریزی بهتر، تلاش مستمر و با بهره گیری از ظرفیت مشارکت مردم و نهادها، نتایج مطلوب کسب شود.

کد خبر ۴۵۶۶۴۶۸


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد