17:17:18 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
قدیری ابیانه: تصور مردم از میزان درآمد کشور فراتر از واقعیت‌هاست
سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک با تاکید بر اینکه تصور مردم از میزان درآمد کشور فراتر از واقعیت‌هاست، گفت: برخی توقعات و انتظارات ایجاد شده در جامعه منطقی نیست. به گزارش ایسنا، محمدحسن قدیری ابیانه در سلسله نشست های بصیرت انقلاب که به مناسبت دهه مبارک فجر در مسجد امام حسین (ع) ساوه […]
قدیری ابیانه: تصور مردم از میزان درآمد کشور فراتر از واقعیت‌هاست

سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک با تاکید بر اینکه تصور مردم از میزان درآمد کشور فراتر از واقعیت‌هاست، گفت: برخی توقعات و انتظارات ایجاد شده در جامعه منطقی نیست.

به گزارش ایسنا، محمدحسن قدیری ابیانه در سلسله نشست های بصیرت انقلاب که به مناسبت دهه مبارک فجر در مسجد امام حسین (ع) ساوه برگزار شد، با تاکید بر وجود ذخایر نفتی، معادن غنی و ظرفیت‌های بالقوه در ایران، اظهار کرد: ایران یک کشور ثروتمند نفت خیز است که همواره درآمد نفتی داشته و صادرات نفتی برای کشور ارزآوری دارد.

وی با تاکید بر اینکه تصور مردم از درآمد نفتی غیرواقعی است، گفت: نباید به صرف تصورات بوجود آمده قضاوت کنیم و به صرف داشتن درآمد نفتی بگوییم که هم باید یارانه بیشتری دریافت کرد و هم مشکلات اقتصاد، معیشت، درمان و … برطرف شود. در حالیکه سهم هر ایرانی در بهترین شرایط درآمد نفتی در کشور طی سال‌های گذشته که وضعیت مطلوبتری بود به حدود ۶۷ هزار تومان می‌رسد.

وی به درآمدهای عمومی کشور نیز اشاره کرد و گفت: علاوه بر درآمد نفتی کشور با احتساب درآمدهای عمومی  بدهی دولت در سال جاری به ۷۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است که به اندازه ۱۰ برابر درآمد نفتی سال ۱۳۹۵ است که نشانگر وضعیت نامطلوب اقتصادی کشور متاثر از تحریم ها و مشکلات دیگر اقتصادی است.

خبر جدید  اوقاف جای مدیریت سلیقه‌ای نیست

قدیری ابیانه تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را تنها راهکار نجات کشور دانست و تصریح کرد: تحقق سیاست های اقتصادی مقاومتی مشارکت عمومی را می طلبد و صرفا با تلاش دولت امکان پذیر نیست بلکه مشارکت مردم در برطرف کردن مشکلات اقتصادی کشور ضرورت دارد.

وی با تاکید بر واقع گرایی در قضاوت‌ها، اظهار کرد: بطور متوسط ساعت کار مفید ادارات دولتی ۲۲ دقیقه در روز است اما در کره جنوبی ۹ ساعت و نیم در روز است یعنی یک سال کار مفید آنها مساوی است با ۲۶ سال کار مفید یک کارمند دولتی در ایران که نشانگر کار و تلاش آنهاست. آنها در ازای کار بیشتر مالیات بیشتر به دولت پرداخت می‌کنند تا بتوانند با وجود محدودیت های درآمدی و در شرایط عدم برخورداری از منابع نفتی و غنی، به پویایی اقتصاد کشورشان کمک کنند و این روش رمز موفقیت آنهاست.

قدیری ابیانه با تاکید بر حضور مردم در عرصه‌های گوناگون که رمز موفقیت کشور است، اظهار کرد: انقلاب اسلامی به پشتوانه مردم به پیروزی رسید و امروز هم به پشتوانه مردم در حال تحقق اهداف خود و مبارزه با ظلم و استبداد در حال حرکت پرشتاب است.

خبر جدید  پایان مسابقات ایده پردازی قرآنی در قم

وی خواستار ارزیابی مردم از عملکرد خود در جامعه شد و بر جلب رضایت مردم و خدمت خالصانه تاکید کرد و گفت: آمارها نشان می دهد که دور ریز غذای مردم ایران معادل غذای ۱۵ میلیون نفر است، در واقع ما به راحتی منابع و ذخایر خود را هدر می دهیم و به اسراف عادت کرده ایم که زیبنده نیست.

وی به حمایت از تولید ملی تاکید کرد و گفت: اگر مردم صرفه جویی و مدیریت مصرف را سرلوحه کار خود قرار داده و با خرید کالای ایرانی مانع از ورود جنس خارجی به کشور شوند بخش اعظمی از مشکلات اقتصادی و بیکاری کشور حل خواهد شد.

قدیری ابیانه تصریح کرد: حضور مردم صرفا به شرکت در راهپیمایی‌ها و سایر تجمعات انقلابی و مذهبی منحصر نیست بلکه حضور مردم در مدیریت مصرف، تحقق اقتصاد مقاومتی و خرید کالای ایرانی به مراتب مهمتر است.

وی در ادامه به دستاوردهای انقلاب اسلامی با گذشت حدود چهاردهه از پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: امروز سطح انتظارات و توقعات مردم بسیار متفاوت شده و به برکت انقلاب، روستاها و نقاط محروم از خدمات آب، برق، گاز و تلفن و سایر خدمات برخوردار شده و امروزه مطالبه گر برخورداری از خدماتی نظیر اینترنت پرسرعت هستند.

خبر جدید  آغاز به کار کارگاه تولید پوسترغدیر

وی گفت: قبل از انقلاب در این کشور حدود ۱۲۰ هزار دانشجو در دانشگاه ها تحصیل می‌کردند که ۲۰ درصد آنان را بانوان تشکیل می دادند ولی امروزه جمعیت دانشجویی کشور ما به مرز پنج میلیون نفر رسیده است که بالغ بر ۶۰ درصد دانشجویان را بانوان تشکیل می‌دهند یعنی هر سال بیش از ظرفیت تمامی دانشگاههای قبل از انقلاب به ظرفیت دانشگاه های ایران افزوده می شود و اساتید دانشگاه به اندازه دانشجویان قبل از انقلاب هستند در حالی که جمعیت کل کشورهایی نظیر کویت، قطر، بحرین و امارات به اندازه جمعیت دانشجویی ایران نیست.

قدیری ابیانه تصریح کرد: قبل از انقلاب بیگانگان برای این کشور تصمیم می گرفتند اما به برکت انقلاب اسلامی امروزه خودمان برای کشور تصمیم می‌گیریم و به معنای واقعی استقلال و خودکفایی در کشور حاکم است .

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد