1:27:24 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فوتبال اراک به حیات خلوت جریان خاص سیاسی تبدیل شده است
عضو فراکسیون ورزش مجلس با هشدار و افشاگری درباره جولان دلالان سیاسی در ورزش استان مرکزی گفت: دود هم پیاله شدن سیاست با فوتبال به چشم مردم استان مرکزی می‌رود.
فوتبال اراک به حیات خلوت جریان خاص سیاسی تبدیل شده است

علیاکبر کریمی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به وضعیت کنونی ورزش پرطرفدار فوتبال در اراک اظهار داشت: فوتبال در شهر ما بهجای آنکه عواید اجتماعی و فرهنگی خود را نصیب عامه مردم علاقمند به آن کند، بهدور از انظار عمومی، حیات خلوت جریان سیاسی خاص شده است.

وی با اشاره به انتظار چندین ساله مردم اراک و استان مرکزی برای حضور تیم فوتبال استان در لیگ برتر فوتبال کشور، افزود: ورود نمایندگان مجلس به جزئیات امور اجرایی ورزش را صلاح نمیدانم و هرگز قائل به دخالت در امور اینگونه مسائل نبوده و نیستم اما وقتی دخالت و تلاش وقیحانه برخی افراد سیاسی برای مهرهچینی در هیئتها و باشگاههای ورزشی را در جهت تامین منافعسیاسی و حزبی میبینم، سکوت را خیانت به حقوق جوانان علاقمند به ورزش و فوتبال دوست استان و اراک میدانم.

کریمی اضافه کرد: بنابراین با احترام به تمام کارشناسان و پیشکسوتان این ورزش پرطرفدار، روشن کردن افکار عمومی به ویژه طرفداران فوتبال را وظیفه ذاتی جایگاه نظارتی نماینده مردم در مجلس میدانم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اعتماد به جوانان در بخشهای مختلف مدیریتی کشور به ویژه ورزش گفت: عرصه ورزش باید جولانگاه قشر جوان جامعه باشد و همه مسئولان و دست اندرکاران ورزش نیز بستر لازم را برای پرورش و رشد بیش از پیش این آیندهسازان کشور فراهم کنند.

خبر جدید  اراک| آمار ازدواج در استان مرکزی ۷.۲ درصد کاهش یافت

کریمی خاطرنشان کرد: با گذشت حدود ۳ سال از انتخابات مجلس شورای اسلامی و همچنین باتوجه به انتخابات ریاست جمهوری گذشته، پرونده سوء استفادههای کلان و تخلفات در باشگاه ورزشی شرکت آلومینیوم سازی اراک برای پیروزی جریان سیاسی خاص همچنان مفتوح و در دست بررسی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت استفاده از توان و ظرفیت نیروهای بومی در مدیریت ورزش استان مرکزی گفت: به نظر میرسد، منابع مالی هنگفت شرکت آلومینیوم اراک و تزریق بخشی از آن به ورزش، باشگاه ورزشی این شرکت را به جایگاه مورد علاقه اهالی سیاست تبدیل کرده و برخی جریانها و اشخاص سیاسی که حلاوت تامین مالی انتخاباتهای گذشته از این محل همچنان در ذائقه آنها باقی است، هنوز هم در حیات خلوت این مجموعه، به دنبال تکرار تجربه خود در انتخابات آینده هستند.

کریمی با اشاره به پیچیدگیهای مدیریتی این ورزش ِ پر سر و صدا ادامه داد: نشستهای سیاسیون درباره نحوه ادامه فعالیت این باشگاه، از تلاش دستهای پشت پرده برای تامین منافع گروهی خاص حکایت دارد که در این رابطه، اهداف خود را از راس مدیریت باشگاهی شروع کردهاند که ترکیب هیئت مدیره آن به طور کامل دچارِ اشکال و زیر سئوال است.

خبر جدید  خسارت ۵۵ میلیارد تومانی بارش‌های اخیر به جاده‌های استان مرکزی

وی اضافه کرد: بحث مدیریت در فوتبال، با مبحث استفاده از بازیکن و مربی که برخی اوقات به دلیل کمبود نیروهای حرفهای، از نیروهای غیربومی استفاده میشود، کاملاً متفاوت است و بنده لازم میدانم هشدار دهم که هرگز نباید از مدیریت وارداتی برای فوتبال اراک و استان مرکزی استفاده کرد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس عنوان کرد: پذیرفتنی نیست که برای مدیریت فوتبالاستان مرکزی با پیشینه غنی مدیریتی، علمی، فرهنگی و ورزشی و همچنین مفاخری شهره در عرصههای مختلف، چشمانمان را بر توانایی های مردم این استان که بخش عظیمی از آنها متخصص، جوان و تحصیلکرده هستند، ببندیم و در جهت تامین منافع سیاسی خودمان به دنبال آوردن مدیر غیربومی از خارج استان برای مدیریت در فوتبال شهر و باشگاه آلومینیوم اراک باشیم.

کریمیبه شرایط حساس لیگ دسته اول فوتبال در نیم فصل دوم آن اشاره کرد و گفت: درست است که فوتبال غیرقابل پیش بینی است، اما اینکه گمان میکنند یک فرد غیر بومی با این سرعت و در زمان باقیمانده از مسابقات فصل حاضر میتواند ضمن آشنایی و تطبیق خود با فضای فوتبال اراک، مجموعه باشگاه تحت مدیریت را نیز همراه خود کرده و فضای لیگ دسته یک را در کنترل گرفته و برای صعود به لیگ برتر بجنگد، باید به هواداران فوتبال اراک، متعهد شوند که میلیاردها تومان هزینههای انجام شده در این باشگاه در فصل کنونی منتج به نتیجه مورد انتظار هواداران فوتبال که همان صعود به لیگ برتر است را رقم می زنند و این تصمیمگیران غیرمتخصص باید در پایان فصل، پاسخگوی عملکرد و آثار تصمیمات خود در پیشگاه مردم اراک و استان مرکزی به ویژه هوارادان فوتبال باشند.

خبر جدید  امام‌جمعه اراک: بسترهای توسعه و گسترش خطوط ریلی در مسیر مرزهای عراق افزایش یابد

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد