12:35:18 - سه‌شنبه 14 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فناوران دانشگاه آزاد واحد اراک موفق به تولید قرص جوشان گیاهی شدند
تبدیل عرقیجات دارویی به قرص‌های جوشان ایده بکر و نابی بود که برای اولین بار از سوی فناوران دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک رونمایی شد.
فناوران دانشگاه آزاد واحد اراک موفق به تولید قرص جوشان گیاهی شدند

به گزارش خبرنگار علم، فناوری و دانشبنیانگروه دانشگاه خبرگزاری آنا، تأثیر علوم دانشگاهی در جامعهیکی از موضوعات حائز اهمیت در میان پژوهشگران و دانشگاهیان است. پژوهشگران برای کاربردی کردن اصول علمیدر کنار پرداختن به موضوعات تئوری و نظریهسازی، بر تأثیر نتیجه تحقیقات برای حل مسئلهتمرکز دارند.

در این میان پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی نیز با توجه بهچالشهای پیشروی کشوردرصدد کاربردی کردنعلم و تحقیقاتشان هستند. تولید عرقیجات دارویی و چاشنیهای غذاییدر شرایط و اقلیمهای مختلف کشور یکی از دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامیبهشمار میرود که محققان واحد اراکاهتمام ویژهای در بهبود فناوری و تولید محصولات متنوعآن داشتهاند.

پروندهچرخ دانشگاهبا معرفی این پژوهشگران سعی میکند اقدامات شگرف محققان را به گوش جامعه نخبگان و مسئولان برساند تا شاید با مراکز مورد نیاز این تحقیقات کاربردی، وارد همکاری و تعاملات دو طرفه شوند.

خبر جدید  آثار فعالیت‌های علمی پژوهشی باید به جامعه برگردد

غلامرضا نادری در گفتگو با آنا ضمن اشاره به شروع تحقیقات گیاهان دارویی در سال ۸۵ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک گفت: بعد از انجام تحقیقات فراوان در قالب پایاننامهها و رسالههای تحصیلات تکمیلی در حوزه گیاهان دارویی، واحد فناور دانشبنیان رویان سبز آیلار در مرکز رشد واحد اراک شروع به فعالیت کرد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک با واگذاری کارگاه تولید، بعد از بازسازیها و استقرار تجهیزات و تأسیسات فعالیتهای تولید محصول شروع شد. در قسمت عرقیجات دارویی دیگ نیمهصنعتی با ظرفیت روزانه هزار لیتر فعال شده است که با استفاده از دستگاههای بستهبندی روانه بازار میشود.

سرپرست واحد فناور رویان سبز آیلار با اشاره به ثبت سه اختراع در حوزه عرقیجات دارویی و چاشنیهای غذایی اظهار کرد: تبدیل عرقیجات دارویی به قرصهای جوشان ایده بکر و نابی بود که برای اولین بار از سوی این شرکت ارائه شده است که در آستانه تجاریسازی قرار دارد.

خبر جدید  تجدید میثاق دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی با آرمان‌های انقلاب

نادری ادامه داد: بستههای چای رژیمی و دمنوشهای گیاهی این واحد فناور نیز اکنون با درصد بالای موفقیت، مورد اقبال مشتریان قرار گرفته است. محلول نگهدارنده گل نیز برای اولین بار در کشور در این واحد تولیدی مورد بهرهبرداری قرار گرفته است. عملکرد این محلول نسبت به نمونه هلندی ۸ روز بهبود در نگهداری گل بهبود داده شده و از لحاظ قیمت نیز بسیار مقرون بهصرفه است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک بیان کرد: مزارع ارگانیک گلمحمدی از سال ۹۵ احداث شده و از محصولات آن در تهیه و تولید دمنوشهای ارگانیک استفاده میشود. محصولات تولید شده این واحد فناور در مراسم و برنامههای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی مورد استفاده قرار میگیرد.

خبر جدید  دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی دست به دعا شدند

سرپرست واحد فناور رویان سبز آیلار درباره اشتغالزایی این واحد فناور تصریح کرد: تعداد چهار نفر از دانشجویان و دانشآموختگان واحد اراک در این واحد تولیدی اشتغال دارند. در سال گذشته قریب به ۷ هزار لیتر عرقیجات دارویی و ۲ هزار بسته از دمنوشهای ارگانیک بهفروش رفته است و اکنون از برندهای مورد اقبال منطقه بهشمار میرود.

نادری خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در صورت حل مشکلات برندینگ، آماده تولید و توزیع محصولات با برند دانشگاه آزاد اسلامی هستیم.

انتهای پیام/۴۱۲۲/۴۱۱۶/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد