11:41:50 - چهارشنبه 8 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فناوران دانشگاه آزاد اراک موفق به ساخت دستگاه جداکننده درخت شدند
فناوران دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک موفق به تولید اولین جداکننده درخت با قابلیت نصب بر روی تراکتور شدند.
فناوران دانشگاه آزاد اراک موفق به ساخت دستگاه جداکننده درخت شدند

به گزارش خبرنگار علم، فناوری و دانشبنیانگروه دانشگاه خبرگزاری آنا، کاربردی شدن علم یکی از موضوعات حائز اهمیت در میان پژوهشگران و دانشگاهیان است. پژوهشگران در چند سال اخیر در کنار پرداختن به موضوعات تئوری و نظریهسازی، بر تأثیر و نتیجه تحقیقات برای حل مسئلهتمرکز دارند.

در این میان پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی نیز با توجه به بحرانها و چالشهای پیشروی کشوردرصدد کاربردی کردنعلم و تحقیقاتشان هستند. جابهجایی درختان از محلی به محل دیگر کشور یکی از معضلات حوزه زیباسازی شهری و پارکهای جنگلیبهشمار میرود که محققان دانشگاه آزاد اسلامی اهتمام ویژهای در رفع آن داشتهاند.

خبر جدید  غرس نهال زیتون و گل محمدی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق

پروندهچرخ دانشگاهبا معرفی این پژوهشگران سعی میکند اقدامات شگرف محققان را به گوش جامعه نخبگان و مسئولان برساند تا شاید با مراکز مورد نیاز این تحقیقات کاربردی، وارد همکاری و تعاملات دو طرفه شوند.

محمد مسلمی سرپرست واحد فناور مدرن صنعت کارآفرین، درباره نوع عملکرد و مکانیزم جابهجایی درخت گفت: مکانیزم تولیدشده در نوع خود بینظیر است و نمونه داخلی و خارجی ندارد. نمونههای خارجی به صورت یک ماشین یکپارچه طراحی و تولید شده است، ولی دستگاه ساخته شده توسط فناوران دانشگاه قابلیت نصب بر روی تراکتور را نیز دارد.

فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک ادامه داد: بهدلیل شرایط آبوهوایی مختلف در فصول سال، شهرداریها و ادارات زیباسازی برای تأمین نیازهای خود و حل مشکلات ناشی از جابهجایی درختان و حفاظت درخت از گزند صدمه از این دستگاه استفاده میکنند. نمونههای خارجی با استانداردها و شناسههای خاک ایران سازگار نیست.

خبر جدید  ایجاد مشاغل زودبازده مهم‌ترین برنامه‌ کمیته امداد امام خمینی

مسلمی اظهار کرد: درحالی قیمت نمونههای خارجی این محصول به بیش ۷۰۰ میلیون تومان میرسد که دستگاه ساخته شده توسط این واحد فناور فقط ۷۰ میلیون تومان هزینه را دربرمیگیرد.

وی با اشاره نبود سرمایه در گردش برای تولید و بازارسازی محصول بیان کرد: ساخت دستگاهجابهجایی درختان توسط ۶ نفر از دانشجویان مکانیک و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک ساخته شده است.

خبر جدید  پیش‌بینی تحصیل 16 میلیون دانش‌آموز در مدارس کشور در 1404

فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک درباره ویژگیهای این محصول دانشبنیان گفت: قیمت بسیار پایین نسبت نمونههای خارجی، قابلیت نصب بر روی انواع تراکتور، قابلیت چندکاره بودن دستگاه، جدا کردن حجم بیشتری از خاک و خدمات پس از فروش از ویژگیهای این دستگاه محسوب میشود.

سرپرست واحد فناور مدرن صنعت کارآفرین در پایان خاطرنشان کرد: برای تجاریسازی و بازارسازی این محصول، ارائه تسهیلات مالی و تسهیل در روابط اداری و بروکراسی بسیار ضروری بهنظر میرسد.

انتهای پیام/۴۱۲۲/۴۱۱۶/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد