13:15:50 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فعالیت حلقه قدرتمند پزشکان برگ زرینی ازتاریخ انقلاب است
اراک – ایرنا – نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: بیش از یکصد هزار پزشک در نقاط مختلف کشور فعالیت دارند که این حلقه قدرتمند تخصصی و ماهر، برگ زرینی از تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی است.
فعالیت حلقه قدرتمند پزشکان برگ زرینی ازتاریخ انقلاب است

به گزارش ایرنا، آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» روز یکشنبه در دیدار با اعضای موسسه خیریه حامی یار(کودکان سرطانی)، افزود: ۶۰طیف زیادی از پزشکان فعال کشور متخصص هستند که این افتخار بزرگ نشان از ظرفیت بالای علم و پژوهش در نظام پزشکی کشور دارد.
وی ادامه داد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی پزشکان پاکستانی و هندی با کمترین امکانات به مردم خدمات پزشکی ارایه می کردند اما امروز بیش از یکصد هزار پزشک با بهترین امکانات بیمارستانی و پیش بیمارستانی به مردم خدمات رسانی می کنند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی پیشگیری در حوزه سلامت را سرمایه زیربنایی کشور دانست و گفت: هزینه های سربار و کمرشکن درمان با تقویت امور پیشگیری قابل کنترل است و نظام سلامت کشور باید از درمان محوری به پیشگیری محوری تغییر جهت دهد.
آیت الله دری نجف آبادی افزود: الگوی تغذیه سالم و توجه به شاخص های امنیت غذایی نخستین گام در مسیر پیشگیری از انواع بیمارها است و مسئولان مربوطه باید در این امر خطیر برنامه ریزی و سرمایه گذاری کنند.
وی اظهار داشت: پژوهش به روز و کارآمد نیز یکی از مهمترین نیازهای کشور در توسعه بخش پزشکی است و مراکز درمانی استان باید به این واحد تجهیز شوند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: آموزش و فرهنگ سازی همگانی نیز یکی از مهمترین وظایف نظام پزشکی کشور در راستای پیشگیری از انواع بیماری ها است که باید مورد توجه قرار گیرد.
آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: بهره گیری از ظرفیت خیران سلامت به عنوان یک کارویژه کلیدی می تواند نقش مهمی در تکمیل و تجهیز اماکن پزشکی داشته باشد که باید مورد توجه مسئولان ذیربط قرار بگیرد.
مدیرعامل موسسه خیریه حامی یار نیز گفت: فعالیت این موسسه از چهار سال پیش با هدف حمایت از کودکان بیمارستانی آغاز شد و دفتر این موسسه نیز در بیمارستان امیرکبیر اراک فعال است.
«حامد صوفی» افزود: ارایه آموزش های لازم به کودکان سرطانی و والدین، تصفیه حساب هزینه های بیمارستانی، تامین تجهیزات لازم، تامین پوشاک و مکمل های غذایی از مهمترین برنامه های حمایتی موسسه حامی یار است.
۱۶ واحد بیمارستانی استان مرکزی مربوط با مدیریت دولتی، سه بیمارستان با راهبری حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی و سه بیمارستان خصوصی در اراک و ساوه ارایه خدمت دارند.
۶۹۸ پزشک عمومی، ۴۸۵ پزشک متخصص و فوق تخصص و یکهزار و ۷۲۶ کارشناس رشته های مختلف پیراپزشکی و مامایی در استان مرکزی فعالیت می کنند.
۳۰۱۷/۶۰۱۳/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  امام جمعه اراک درگذشت جمعی از هموطنان در سیل را تسلیت گفت
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد