3:10:20 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عملیات ساخت باغ موزه دفاع مقدس با همبستگی عمومی دنبال می شود
اراک – ایرنا – استاندار مرکزی گفت: عملیات اجرایی ساخت باغ موزه دفاع مقدس این استان به عنوان یک طرح ارزشی و ملی با همکاری دستگاه های مختلف و همبستگی عمومی با روند مناسبی در پیش است.
عملیات ساخت باغ موزه دفاع مقدس با همبستگی عمومی دنبال می شود

به گزارش ایرنا، سید «علی آقازاده » روز دوشنبه در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی در اراک افزود: مقرر شده فاز نخست باغ موزه دفاع مقدس این استان در بهمن ماه امسال به همراه باغ موزه های پنج استان دیگر کشور به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور رئیس جمهوری بهره برداری شود.
وی بیان کرد: عملیات اجرایی این طرح در چهار ماه اخیر به شرایط قابل قبولی رسیده و اگر با سرعت پیش رود، ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی مقرر شده، محقق می شود.
استاندار مرکزی ادامه داد: در راستای اجرای این طرح پیمانکاران و بخش خصوصی حمایت های جدی داشته اند که جای تقدیر دارد.
آقازاده اظهار داشت: سپاه روح الله استان مرکزی نیز در راستای اجرای این طرح تمام امکانات خود را به کار گرفته و در مجموع استان برای تکمیل این طرح همه توان خود را به کار گرفته است.
وی عنوان کرد: انتظار است شهرداری همه تلاش خود را برای اجرای فضای سبز ۲ قطعه پیش بینی شده تا پایان دی ماه جاری به کار گیرد.
استاندار مرکزی اضافه کرد: تلاش شود افزایش تیم های اجرایی برای تکمیل کف پوش ها و کانال مجموعه نیز تا پایان دی ماه جاری صورت گیرد.
آقازاده تصریح کرد: نشست دیگری پایان دی ماه جاری در محل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی برگزار می شود تا تصمیمات جدید برای این طرح ملی اتخاذ شود.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز در این نشست گفت: تلاش های زیادی برای ایجاد باغ موزه دفاع مقدس این استان صورت گرفته و این روند باید با جدیت بیشتری دنبال شود.
سردار «محسن کریمی» افزود: باغ موزه دفاع مقدس یکی از جانمایی های پیش بینی شده برای برگزاری کنگره ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی است.
وی بیان کرد: همه تلاش ها برای برگزاری مطلوب این کنگره با رعایت قناعت و صرفه جویی در امور نیز به کار گرفته شده و سعی شده در برگزاری آن بیشتر از مشارکت بخش خصوصی و مردم بهره گیری کرد.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: امور فرهنگی هزینه بر است و هر چه در این بخش سرمایه گذاری شود، جا برای کار کردن وجود دارد.
سردار کریمی تصریح کرد: بسیاری از مشکلات امروز جامعه در سایه بی توجهی به مسائل فرهنگی ایجاد شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: عملیات اجرایی طرح باغ موزه دفاع مقدس این استان شتاب خوبی به خود گرفته است.
«مهدی زندیه وکیلی» افزود: برخی قراردادهای این طرح هنوز تعیین تکلیف نشده که توجه به آن امری ضروری است.
وی بیان کرد: مانع خاصی برای تکمیل فاز نخست این طرح در مهلت تعیین شده وجود ندارد.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی هم در این نشست گفت:عملیات اجرایی باغ موزه این استان با اهتمام استاندار و سایر مسئولان و مدیران استان با پیشرفت قابل توجهی همراه شده است.
«مصطفی مشایخی» افزود: پیشرفت فیزیکی ساختمان مدیریت این طرح ۱۰۰ درصد، ساختمان گالری ۴۰ درصد، محوطه پارکینگ ۹۰ درصد، قسمت شهدای گمنام و محوطه آن ۹۵ درصد، سردر ورودی ۱۰۰ درصد، دیوار لاله ها ۹۰ درصد و محوطه فضای سبز و سنگ فرش ۴۵ درصد است.
وی بیان کرد: مجموع پیشرفت فیزیکی باغ موزه ملی دفاع مقدس استان مرکزی ۵۳ درصد است و امید است پیشرفت این طرح تا پایان دی ماه جاری به ۷۰ درصد برسد.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: ۶۰ محقق و پژوهشگر در حوزه موزه آرایی و بیش از ۱۶۰ هنرمند و نویسنده در حوزه دفاع مقدس با این بنیاد همکاری دارند.
مشایخی گفت: در راستای اجرای این طرح سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار استانی اختصاص یافته است.
وی اظهار داشت: در خصوص قرارداد مالون کاری این طرح نیز از سه میلیارد ریال اعتبار استانی، یک میلیارد ریال تخصیص یافته است.
وی عنوان کرد: در بخش اعتبارات ملی نیز ۶ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال تخصیص یافته است.
استاندار مرکزی قبل از برگزاری این نشست از بخش های مختلف عملیات اجرایی باغ موزه دفاع مقدس این استان بازدید کرد.
استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است و این استان ۶ هزار و ۲۰۰ شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.
۳۰۰۵/۳۰۷۵

خبر جدید  7653 شغل رهاورد طرح های دهه فجر در استان مرکزی است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد