۱۸:۲۹:۰۱ - سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عملیات برف‌روبی و پاک‌سازی معابر شهرستان اراک آغاز شد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی با بیان اینکه عملیات پاک‌سازی معابر شهرستان اراک آغاز شد گفت: میزان بارش‌ها در استان مرکزی به ۱۰۰ میلی‌متر رسید.
عملیات برف‌روبی و پاک‌سازی معابر شهرستان اراک آغاز شد

حمید غیاثی درگفتوگوبا خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به اقدامات مدیریت بحران استان مرکزی اظهار داشت: در این چند روزه جلسه مدیریت بحران با حضور اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران و دیگر دستگاههای اجرایی به صورت منظم و دقیق برگزار و در جلسات تمام مباحث کنترلی وهشداری ارائه شد.

وی افزود:هواشناسی اعلام کرده دما به زیرصفر نخواهد رسید و یخبندان نخواهیم داشت و مشکلی در تردد وجود ندارد بنابراین درباره مضووع پاکسازی معابر اقدامات و تصمیمگیری لازم صورت گرفته است.

غیاثی تصریح کرد: باتوجه به مسایل زیست محیطی مورد تاکید، کمتر از نمک و شن درسطح شهر استفاده میشود و بیشنر سعی میشوداز طریق لودر و دیگر تجهیزات سطح خیابانها پاکسازی شود.

وی عنوان کرد: پرسنل شهرداری مشغول پاکسازی سطح شهر و کمربندیها هستند که البته خوشبختانه مشکلی نداریم، بازار تاریخی اراک همبه دلیل بافت فرسوده و احتمال تخریب به منظور حفظ امنیت فعلا تعطیل شده است.

نظارت،رصد و بازرسی کامل تمامی سدها و بندهای خاکی استان مرکزی

مدیرکل مدیریت بحران استانداریمرکزی با اشاره به اقدامات مدیریت بحران در جریان بارندگی های اخیر در استان مرکزی اظهار داشت: ازدیروز که بارندگی ها در استان آغاز شد، مدیریت بحران در استان مرکزی با آماده باش شهرداران و فرمانداران کار خود را با جدیت در پیش گرفت.

وی افزود: میانگین بارندگی در سطح استان بین ۴۰ تا ۸۰ میلی متر بوده که بیشترین بارندگی ما مربوط به جنوب و جنوب غرب استان بوده که خوشبختانه تاکنون مشکل خاصی در استان به وجود نیامده است واز روز گذشته تاکنونحدود ۱۰۰ میلیمتر بارندگی در سطح استان باریده و با توجه به بارش برف امروز، سیلاب ناشی از بارش های روز گذشته در مناطق مختلف استان مدیریت شد.

غیاثی تصریح کرد: همه سدها و بندهای خاکی توسط دهیاری ها و شوراهای روستایی و دستگاه های اجرایی رصد و بازرسی و نتایج نیز صورت جلسه شده است که براین اساس تاکنون مشکلی نداشتیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی با اشاره به خسارات احتمالی بارش ها گفت: تاکنون گزارشی از خسارات نداشته ایم که البته تنها خسارت مربوط به چند دیوار گلی در منطقه فراهان بوده و خوشبختانه خسارت جانینداشتیم.

وی ادامه داد: تمام محورهای مواصلاتی استان باز است که البته امروز تا آخر وقت بارندگی در استان وجود دارد و قطعا بارندگی اخیر برای استان مرکزی یک موهبت بود.

آمادهباش مجموعه مدیریت بحران در استان مرکزی

غیاثی تصریح کرد: از روز گذشته بیش از پنج جلسه مدیریت بحران در استان مرکزی برگزار شده که یک جلسه با حضور معاون عمرانی وزیر کشور بود و سایر جلسات با حضور استاندار و تمامی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و همزمان نیز جلسه شورای مدیریت بحران در شهرستان ها به ریاست فرمانداران برگزارشد.

غیاثی بیان کرد: در خصوص تامین ماشین آلات و آماده باش نیروها باید گفتخوشبختانه همه نیروها در حوزه مدیریت بحران در حال آماده باش هستند و تماس تلفنی استاندار با تمامی فرمانداران شهرستان در خصوص اقدامات مدیریت بحران شهرستان ها نیز انجام شده و مشاوره های لازم به فرمانداران ارائه شده است.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

تبليغات
بانک پاسارگاد