18:29:01 - سه‌شنبه 26 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عملیات برف‌روبی و پاک‌سازی معابر شهرستان اراک آغاز شد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی با بیان اینکه عملیات پاک‌سازی معابر شهرستان اراک آغاز شد گفت: میزان بارش‌ها در استان مرکزی به ۱۰۰ میلی‌متر رسید.
عملیات برف‌روبی و پاک‌سازی معابر شهرستان اراک آغاز شد

حمید غیاثی درگفتوگوبا خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به اقدامات مدیریت بحران استان مرکزی اظهار داشت: در این چند روزه جلسه مدیریت بحران با حضور اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران و دیگر دستگاههای اجرایی به صورت منظم و دقیق برگزار و در جلسات تمام مباحث کنترلی وهشداری ارائه شد.

وی افزود:هواشناسی اعلام کرده دما به زیرصفر نخواهد رسید و یخبندان نخواهیم داشت و مشکلی در تردد وجود ندارد بنابراین درباره مضووع پاکسازی معابر اقدامات و تصمیمگیری لازم صورت گرفته است.

غیاثی تصریح کرد: باتوجه به مسایل زیست محیطی مورد تاکید، کمتر از نمک و شن درسطح شهر استفاده میشود و بیشنر سعی میشوداز طریق لودر و دیگر تجهیزات سطح خیابانها پاکسازی شود.

وی عنوان کرد: پرسنل شهرداری مشغول پاکسازی سطح شهر و کمربندیها هستند که البته خوشبختانه مشکلی نداریم، بازار تاریخی اراک همبه دلیل بافت فرسوده و احتمال تخریب به منظور حفظ امنیت فعلا تعطیل شده است.

خبر جدید  آخرین وضعیت خدمات‌رسانی به مردم همزمان با بارش برف در استان مرکزی

نظارت،رصد و بازرسی کامل تمامی سدها و بندهای خاکی استان مرکزی

مدیرکل مدیریت بحران استانداریمرکزی با اشاره به اقدامات مدیریت بحران در جریان بارندگی های اخیر در استان مرکزی اظهار داشت: ازدیروز که بارندگی ها در استان آغاز شد، مدیریت بحران در استان مرکزی با آماده باش شهرداران و فرمانداران کار خود را با جدیت در پیش گرفت.

وی افزود: میانگین بارندگی در سطح استان بین ۴۰ تا ۸۰ میلی متر بوده که بیشترین بارندگی ما مربوط به جنوب و جنوب غرب استان بوده که خوشبختانه تاکنون مشکل خاصی در استان به وجود نیامده است واز روز گذشته تاکنونحدود ۱۰۰ میلیمتر بارندگی در سطح استان باریده و با توجه به بارش برف امروز، سیلاب ناشی از بارش های روز گذشته در مناطق مختلف استان مدیریت شد.

خبر جدید  اراک| نظام سلامت از درمان‌محوری به پیشگیری‌محوری تغییر جهت دهد

غیاثی تصریح کرد: همه سدها و بندهای خاکی توسط دهیاری ها و شوراهای روستایی و دستگاه های اجرایی رصد و بازرسی و نتایج نیز صورت جلسه شده است که براین اساس تاکنون مشکلی نداشتیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی با اشاره به خسارات احتمالی بارش ها گفت: تاکنون گزارشی از خسارات نداشته ایم که البته تنها خسارت مربوط به چند دیوار گلی در منطقه فراهان بوده و خوشبختانه خسارت جانینداشتیم.

وی ادامه داد: تمام محورهای مواصلاتی استان باز است که البته امروز تا آخر وقت بارندگی در استان وجود دارد و قطعا بارندگی اخیر برای استان مرکزی یک موهبت بود.

خبر جدید  بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال امسال در استان مرکزی به مراکز نیکوکاری کمک شد

آمادهباش مجموعه مدیریت بحران در استان مرکزی

غیاثی تصریح کرد: از روز گذشته بیش از پنج جلسه مدیریت بحران در استان مرکزی برگزار شده که یک جلسه با حضور معاون عمرانی وزیر کشور بود و سایر جلسات با حضور استاندار و تمامی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و همزمان نیز جلسه شورای مدیریت بحران در شهرستان ها به ریاست فرمانداران برگزارشد.

غیاثی بیان کرد: در خصوص تامین ماشین آلات و آماده باش نیروها باید گفتخوشبختانه همه نیروها در حوزه مدیریت بحران در حال آماده باش هستند و تماس تلفنی استاندار با تمامی فرمانداران شهرستان در خصوص اقدامات مدیریت بحران شهرستان ها نیز انجام شده و مشاوره های لازم به فرمانداران ارائه شده است.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد