به گزارش برنا از اراک ،سید علی آقازادهدر کارگروه ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی افزود: ستادهای خدمات نوروزی شهرستان ها با راهبری فرمانداران نیز باید به نحو احسن برنامه ریزی کنند تا ضمن خدمات کیفی رفاهی و اسکان ، برنامه های مفرح و ایام به یادماندنی را برای مسافران و مردم رقم بزنند.

وی در بخشی از سخنانش ادامه داد: ۱۴۸ میلیون تردد امسال در جاده های این استان انجام شده که در شاخص میزان وسیله نقلیه و جاده رتبه سوم را در کشور داشته است.

خبر جدید  مجامع سازمانهای مردم نهاد استانهای مرکزی ، اصفهان و سمنان با معاون وزیر دیدار کردند

استاندار مرکزی گفت: ۴۸ میلیون از مجموع تردد جاده ای امسال استان مربوط به وسایل نقلیه سنگین بوده است که این مهم تهدیدی برای استان مرکزی محسوب می شود.

آقازاده خاطرنشان کرد: برنامه ریزی برای جلوگیری ۵۰ درصدی بروز حوادث و تصادفات جاده ای استان مرکزی وظایف ستاد خدمات سفر است و می طلبد که دستگاه های متولی توجه لازم را در این خصوص اعمال کنند.

وی یادآور شد: با اقدام های انجام شده شمار حوادث رانندگی منجر به فوت در اسفند ماه امسال نسبت به مدت مشابه قبل ۵۰ درصد کاهش یافته و امید می رود که با برنامه ریزی دستگاه های فعال در ستاد خدمات سفر و هماهنگی مردم با مسئولان استان این حوادث در نوروز امسال حداقل ممکن باشد.

خبر جدید  آزاد راه اراک - خرم آباد تا پایان سال 98 زیر بار ترافیک قرار گیرد / سرمایه گذاری در جاده ها نقش موثری در کاهش حوادث رانندگی دارد

استاندار مرکزی افزود: با توجه به قرار گرفتن این استان درمسیر اصلی ارتباط شمال به جنوب و غرب به شرق کشور، شرکت پخش فرآورده های نفتی استان باید توجه ویژه به تامین سوخت مورد نظر مسافران نوروزی داشته و تمهیدات لازم توسط این شرکت اندیشیده شود.

آقازاده نظارت بر تامین آرد مورد نیاز نانوایی ها، قیمت و توزیع گوشت و مرغ و اقلام مورد نیاز مردم در نوروز امسال را از دیگر برنامه های مهم فرمانداران و دستگاه های فعال در ستاد خدمات سفر استان مرکزی در روزهای نخست سال آینده عنوان کرد.

خبر جدید  تبدیل استان مرکزی به هدف گردشگری از برنامه های فرمانداران است