13:04:51 - شنبه 22 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طلاق در استان مرکزی هفت و ۶ دهم درصد کاهش یافت
اراک – ایرنا – مدیرکل ثبت احوال استان مرکزی گفت: آمار طلاق در این استان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل هفت و ۶ دهم درصد کاهش یافته است.
طلاق در استان مرکزی هفت و ۶ دهم درصد کاهش یافت

به گزارش ایرنا، «یزدان خسروی» روز شنبه در جمع خبرنگاران استان مرکزی در اراک افزود: یکهزار و ۹۷۴ مورد طلاق در این مدت در استان به ثبت رسیده که یکهزار و ۸۲۷ مورد آن شهری و ۱۴۷ مورد روستایی است.
وی بیان کرد: ۶ هزار و ۹ مورد واقعه ازدواج امسال در استان مرکزی به ثبت رسیده که پنج هزار و ۳۹۲ مورد آن ازدواج شهری و ۶۱۷ مورد روستایی بوده و واقعه ازدواج در این مدت نسبت به مدت مشابه قبل هفت و ۲ دهم درصد کاهش یافته است.
مدیرکل ثبت احوال استان مرکزی ادامه داد: روزانه به طور میانگین حدود ۲۵ مورد ازدواج و هشت مورد طلاق در این استان به ثبت رسیده است.
خسروی اظهار داشت: ۱۲ هزار و ۷۷۷ مورد ولادت در سال جاری در استان مرکزی به ثبت رسیده این میزان نسبت به مدت مشابه قبل ۱۱ و چهار دهم درصد کاهش یافته است.
وی گفت: ۱۰ هزار و ۵۹۴ مورد از ولادت های ثبتی امسال در حوزه شهری و ۲ هزار و ۱۸۳ مورد در حوزه روستایی بوده است.
مدیرکل ثبت احوال استان مرکزی اضافه کرد: ۶ هزار ۶۱۲ مورد از ولادت های ثبت شده امسال این استان پسر و ۶ هزار و ۱۶۵ مورد دختر است و روزانه حدود ۵۲ مورد ولادت در استان مرکزی ثبت شده است.
خسروی افزود: نسبت جنسی موالید استان مرکزی در این مدت ۱۰۷ اعلام شده که به ازای تولد هر ۱۰۰ نوزاد دختر ۱۰۷ نوزاد پسر متولد شده است.
وی بیان کرد: بیشترین فراوانی نام دختران استان مرکزی در سال جاری به ترتیب مربوط به «فاطمه»، «زهرا»، «حلما»، «زینب» و «آوا» و بیشترین فراوانی نام در پسران به ترتیب به نام های «امیرعلی»، «امیرحسین»، «علی»، «حسین» و «امیرعباس» بوده است.
مدیرکل ثبت احوال استان مرکزی ادامه داد: بیشترین ازدواج پسران استان مرکزی امسال در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال و بیشترین ازدواج گروه سنی دختران ۲۰ تا ۲۴ سال بوده و میانگین سنی ازدواج پسران ۳۰ سال و دختران ۲۴ سال است.
خسروی عنوان کرد: پنج هزار و ۱۶۶ واقعه نیز امسال در این استان ثبت شده که سه هزار و ۱۲۳ مورد آن شهری و ۲ هزار و ۴۳ مورد روستایی بوده و ۲ هزار و ۹۴۵ فوت این استان مربوط به مردان و پسران و ۲ هزار و ۲۲۱ مورد فوت زنان و دختران عنوان شده است.
وی گفت: میزان ثبت وفات این استان نسبت به مدت مشابه قبل سه دهم درصد کاهش یافته و روزانه به طور میانگین ۲۱ واقعه وفات در استان مرکزی ثبت شده است.
مدیرکل ثبت احوال استان مرکزی اضافه کرد: این نهاد در پوشش ثبت به موقع وقایع ولادت و وفات در چند سال اخیر رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.
فعالیت ثبت احوال استان مرکزی در سال ۱۳۰۴ و با صدور اولین شناسنامه استان مرکزی در ۲۹ شهریورماه این سال برای فردی به نام «علی اکبر خان طهماسبی» آغاز شده است.
۳۰۰۵/۶۰۱۳/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  حادثه رانندگی در ساوه هشت مصدوم داشت
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد