13:15:47 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح واکسیناسیون آنفلوآنزای فوق پرندگان در مرکزی اجرایی شد
اراک – ایرنا – مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: طرح واکسیناسیون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در واحدهای پرورش طیور تخم گذار امسال برای مقابله با شیوع احتمالی این بیماری در استان اجرایی شد.
طرح واکسیناسیون آنفلوآنزای فوق پرندگان در مرکزی اجرایی شد

دکتر«محسن شانقی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با اجرای این طرح تمامی واحدهای پرورش مرغ تخمگذار استان برای مقابله با شیوع احتمالی این بیماری باید از پولت های واکسینه شده استفاده کرده است و یا کمک اداره کل دامپزشکی استان نسبت به انجام واکسیناسیون واحدهای خود اقدام کنند.
وی ادامه داد: ۲ واحد پرورش مرغ تخمگذار در سال جاری علیه بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان واکسینه شده اند و اجرای طرح واکسیناسیون در سه استان شامل یک واحد ۲۰۰ هزار قطعه ای در اراک، ۲۰ هزار قطعه ای در شهرستان آشتیان و ۲۷ هزار قطعه ای در خنداب در حال انجام است.
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی یاد آور شد: چهار هزار ۶۰۰ مورد بازدید از ابتدای سال جاری تاکنون برای مقابله با شیوع احتمالی آنفلوانزای فوق پرندگان در مرغداری ها و روستاهای استان انجام شده است.
شانقی افزود: ۶ هزار ۶۵۰ مورد نمونه برداری و ۱۰ هزار و ۱۰۰ مورد آزمایش در جریان این بازرسی ها از واحدهای پرورش مرغ، زیستگاه پرندگان و روستاهای استان مرکزی انجام و موردی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان تا کنون مشاهده نشده است.
وی ادامه داد: برای مقابله با شیوع احتمالی بیماری فوق حاد پرندگان در استان آموزش های لازم برای افزایش سطح آگاهی در بین مرغداران و روستاهای اطراف تالاب میقان اراک به عنوان یکی از زیستگاه های پر خطر استان برگزار شده و از مردم و مرغداران خواسته شده است موارد مشکوک را در اولین فرصت به اداره های دامپزشکی و دهیاران اطلاع دهند.
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: برای مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان روزانه وضعیت مرغداری های صنعتی توسط بازرسان دامپزشکی رصد شده و علاوه بر ناظران بخش خصوصی در کشتارگاه ها ناظران بخش دولتی نیز در این واحدها مستقر شده اند.
شانقی برخورد با واحدهای غیر مجاز طیور برای مقابله با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را از برنامه های اداره کل دامپزشکی استان مرکزی عنوان کرد و گفت: بر این اساس از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۱ مورد واحد غیر مجاز در استان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شده است.
وی ادامه داد: در نمونه برداری های انجام شده موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این واحدهای مشاهده نشده است.
استان مرکزی با ۱۲ شهرستان و یکهزار و ۵۳۹ روستا، دارای ۸۹۹ واحد پرورش طیور، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ واحد کارگاه پرورش آبزیان است.
۱۹۵۵/۶۰۱۳/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  بهره گیری از ظرفیتهای مردمی در توسعه آموزش و پرورش حیاتی است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد