1:38:05 - چهارشنبه 1 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح های توسعه به‌نژادی محصولات کشاورزی در استان مرکزی اجرا می‌شود ‌
معاون پژوهشی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی گفت: طرح‌های توسعه به‌نژادی محصولات کشاورزی در استان مرکزی اجرا می‌شود.
طرح های توسعه به‌نژادی محصولات کشاورزی در استان مرکزی اجرا می‌شود ‌

به گزارشخبرگزاری تسنیمازاراک، محمدرضا لک ظهر امروز در حاشیه نخستین گردهمایی محققین معین کشاورزی استان مرکزی با موضوع انتقال دانش و یافته های جدید به کشاورزان و تولیدکنندگان بخش کشاورزی در جمع خبرنگاران با اشاره به هدف برگزاری این گردهمایی اظهار داشت: در این جلسه سعی داریم که آخرین یافته های تحقیقات در زمینه محصولات مهم و استراتژیک استان نظیر گندم، جو، علوفه و لوبیا که در استان کشت و کار میشود به بخش اجرا انتقال داده شود و تعامل شود که این نتایج به چه صورت انتقال داده شود که بیشترین بهرهوری را داشته باشد و سریعتر و آسان تر به دست کشاورزان و بهرهبرداران که هدف اصلی این طرح است برسد.

خبر جدید  خبر هشدار تخلیه منازل در نقاط مختلف اراک و روستاهای هم‌جوار تکذیب شد؛ مردم اخبار را از رسانه‌های رسمی دنبال کنند

وی افزود: با برنامهریزی که در این جلسه داریم امیدواریم به این هدف برسیم و بتوانیم نظرات بهره برداران که هدف اصلی پروژه هستند را دریافت کنیم و برنامهریزی هر چه بهتر برای آینده داشته باشیم.

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی تصریح کرد: در این راستا در زمینه گندم، جو و لوبیا ارقام جدیدی را معرفی کردیم که اینها تولید بالایی دارند و مقاوم به تنش های محیطی از جمله خشکی هستند که با استفاده از این ارقام کشاورزان تولید خود را در واحد سطح بالا ببرند.

​​لک بیان کرد: درنظر داریم که در آینده رقم های بهتری را جایگزین کنیم، چراکه هر رقم بعد از چند سال کارآیی خود را از دست می دهد و باید رقم های جدید جایگزین شوند.

وی ادامه داد: توسعه روش های به نژادی که بتواند درراستای افزایش تولید موثر باشد را در برنامه داریم، ارقام جدید تراریخته نبوده بلکه ارقامی هستند که از رقم هایی که در بانک ژن ها است تلاقی داده می شوند و در محیط های مختلف ارزیابی می شوند و در سایت های مختلف با شرایط مختلف مورد بررسی قرار می گیرندانتخابو درنهایت ارقام برتر معرفی و دراختیار کشاورزان قرار می گیرند.

خبر جدید  فرمانده سپاه استان مرکزی: «ولایت» رحمت واسعه الهی به امت اسلامی است

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد