11:44:54 - پنج‌شنبه 23 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح سفیران سلامت در استان مرکزی اجرا می‌شود
معاون بهداشت دانشگاه علوم‌ پزشکی اراک با بیان اینکه طرح سفیران سلامت در استان مرکزی اجرا می‌شود گفت: میزان شوری خمیر نانوایی‌های استان مرکزی رصد و اندازه‌گیری می‌شود.
طرح سفیران سلامت در استان مرکزی اجرا می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، جواد نظری ظهر امروز در نشست خبری بسیج ملی کنترل فشارخون بالا با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه کنترل بیماریها اظهار داشت: طرح سفیران سلامت در استان مرکزی به مدت سه سال با هدف آموزش و ترویج خودمراقبتی در حال اجرا است و کشورهای پیشرفته از اجرای این طرح نتایج مطلوبی را به دست آوردهاند.

وی افزود: فعالان طرح سفیران سلامت به سه گروه سفیران سلامت خانواده، دانشآموزی و دانشجویی تقسیم شدهاند که آموزشهای لازم را متناسب با سطح آموزشپذیری هر رده به جامعه هدف ارائه میدهند که اگر این آموزشها در سطح عالی ارائه داده شوند شاهد بازخورد مطلوبی از برگزاری این طرح هستیم.

معاون بهداشت دانشگاه علومپزشکی اراک تصریح کرد: تغییر ذائقه یکی از مباحث قابل اهمیتی است که سفیران سلامت به آن توجه دارند و در تلاشیم تا با فرهنگسازی مناسب نمک را از سفرهها حذف و سبزیجات خشک، طعمدهندههای طبیعی و فاقد نمک را جایگزین آن کنیم.

خبر جدید  ‌ارسال ۱۹ تریلر کمک‌های مردمی استان مرکزی به مناطق سیل‌زده لرستان

نظری ادامه داد: میزان استاندارد مصرف نمک برای هر فرد معادل ۳ تا ۵ گرم روزانه برآرود شده اما هر فرد ایرانی روزانه ۱۲ تا ۱۵ گرم نمک مصرف میکند که علاوه بر آن میزان نمک پنهان مصرفی وعدههای غذایی نیز وجود دارد.

برخوردبا نانواییهایی که نان شور میپزند

وی عنوان کرد: مجموعه علومپزشکی استان مرکزی در راستای مقابله با مصرف و کنترل میزان نمک پنهان دستگاه شورسنج تهیه کرده و به بررسی میزان شوری خمیر نانواییها میپردازد که در صورت مواجه شدن با نانوایی که نان شور میپزد براساس قانون با آنها برخورد میشود.

معاون بهداشت دانشگاه علومپزشکی اراک خاطرنشان کرد: کمخطر بودن نمک دریا دروغ بزرگی است که توسط سودجویان فضای مجازی در میان مردم مطرح شده و در اصل این نوع نمک به سبب وجود در دریا حاوی انواع آلودگی و بیماریهای گوناگون است، این نوع نمک تنها در کشورهای فاقد دریاچه نمک مصرف میشود.

خبر جدید  بیش از ۷۰۰هزار میلیارد تومان پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام در کشور وجود دارد

نظری بیان کرد: در طرح تحول سلامت سالانه حدود یک میلیارد تومان هزینه صرف تامین مکملهای غذایی از جمله قرصهای آهن و ویتامین برای افراد خاص میشد درصورتی که میتوان با اصلاح الگوی مصرف غذایی این کمبودها را برطرف کنیم.

وی افزود: کنترل میزان فشارخون مادران باردار به ویژه مادران دچار به فشارخون حاد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا بطور ویژه این مسئله را در دستورکار قرار داده است.

خبر جدید  مرکزی| آموزش در واحدهای تحصیلی ساوه کیفیت بخشی می‌شود

اجرایطرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در استان مرکزی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک ادامه داد: طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا از تاریخ ۱۷ خردادماه امسال وارد فاز اجرائی میشود و جامعه هدف اجرای این طرح تمامی افراد بالای ۳۰ سال، بیماران کلیوی و به ویژه مادران باردار است که امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم نقش موثری در فرهنگسازی، کنترل و درمان فشارخون داشته باشیم.

انتهای پیام/ح


منبع :: طرح سفیران سلامت در استان مرکزی اجرا می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد