3:30:06 - یکشنبه 17 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح ساماندهی آب های سطحی و سیلابی اراک ازسوی شهرداری دنبال شود
اراک- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی گفت: اجرای طرح ساماندهی آب های سطحی و سیلابی اراک بایستی از سوی شهرداری با جدیت دنبال شود، چراکه نگرانی هایی به سبب غفلت از این مساله به وجود آمده است.
طرح ساماندهی آب های سطحی و سیلابی اراک ازسوی شهرداری دنبال شود

به گزارش خبرنگار مهر، عزت الله آمره ای عصر شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی اراک اظهار داشت: با بارندگی‌های اخیر سد کمال صالح برای دومین بار بعد از آبگیری سد، سرریز شده است. هم اکنون ۹۵ میلیون متر مکعب آب در پشت سد کمال صالح اراک ذخیره شده که این ذخیره دو سال آب شهر اراک را تأمین می‌کند.

وی افزود: سرریز سد کمال صالح بار اول در سال ۹۵ اتفاق افتاد و هم اکنون نیز بالغ بر ۹۵ میلیون متر مکعب آب پشت سد ذخیره شده، بنابراین هیچ نگرانی در تابستان آینده برای شهر اراک و صنایعی که از آب سد کمال صالح بهره‌مند می‌شوند، وجود ندارد.

خبر جدید  مسابقات ۱۲ گانه پهلوانی کشور به میزبانی استان مرکزی برگزار می شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی بیان داشت: با این وجود باید صرفه جویی و استفاده بهینه از آب را در دستور کار داشته باشیم و آب برای مواقع خشکسالی که گریبان گیر می‌شود بماند.

آمره ای خاطرنشان کرد: در کارگروه سازگاری با کم آبی ۳ تکلیف شامل ممنوعیت کاشت چمن، جداسازی آب شرب از آب فضای سبز که در ۵۰ درصد شهرهای استان این کار انجام شده و اصلاح روش‌های آبیاری فضای سبز در سطح شهرها برای شهرداری‌ها مشخص شده است.

وی بیان داشت: متأسفانه شهرداری اراک در اجرای این ۳ مؤلفه خیلی عقب است که در روش خود باید تجدید نظر کند و موضوع ممنوعیت کاشت چمن نیز در تمام شهرداری‌ها فراگیر شده است.

خبر جدید  سپاه پاسداران به سبب خدمت رسانی و تفکر انقلابی در منطقه محبوب است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی خاطرنشان کرد: موضوع بعد طرح جمع آوری آب‌های سطحی است. این طرح را یک بار شهرداری اراک تهیه کرده اما پیگیر نشدند. در مواقع سیلاب‌های شدید نگران شهر اراک هستیم که در این مورد دادستانی هم ورود کرده است. اجرای طرح جمع آوری آب‌های سطحی و سیلابی از سوی شهرداری اراک جدی گرفته شود.

وی بیان داشت: از سوی دیگر لازم است شهرداری وضعیت پساب را تعیین تکلیف کند. برای استفاده از پساب تصفیه خانه فاضلاب اراک باید شهرداری قرارداد ببندد، ما هم هزینه‌ای نمی‌خواهیم، فقط شهرداری این قرارداد را جاری کند تا برای شهر اراک ۲۵۰ لیتر در ثانیه از پساب تصفیه خانه فاضلاب تأمین شود.

خبر جدید  تضمینی برای پربارش بودن سال آبی آینده وجودندارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی عنوان کرد: صنایع به شدت به دنبال این پساب هستند چون برایشان منبع آب پایدار است. جداسازی آب شرب از آب مورد نیاز صنعت باید در دستور کار قرار بگیرد.

کد خبر ۴۵۶۹۸۰۳


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد