11:41:10 - یکشنبه 19 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح جامع مرمت بازار تاریخی کلانشهر اراک تهیه و تدوین می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: یکی از عوامل آسیب به بازار، از هم‌گسیختگی و نداشتن طرح مرمت و احیا است، برهمین اساس مشاوری در این حوزه به‌کار گرفته شده تا بتوانیم در راستای مرمت بازار گام موثری برداریم.
طرح جامع مرمت بازار تاریخی کلانشهر اراک تهیه و تدوین می‌شود

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، علیرضا ایزدی ظهر امروز در جلسه کارگروه مرمت و احیای بازار تاریخی اراک با اشاره به لزوم مرمت و بازسازی بافت تاریخی بازار اراک اظهار داشت: بازار تاریخی اراک یکی از هویتها و چهرههای این شهر در حوزههایفرهنگ و معماری بوده که متاسفانه هماکنون دچار مشکلاتی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی افزود: یکی از عوامل آسیب به بازار، ازهمگسیختگی و نداشتن طرح مرمت و احیا است، برهمین اساس مشاوری در این حوزه بهکار گرفته شده تا بتوانیم درراستای مرمت بازار گام موثری برداریم.

تخصیص ۲ میلیارد تومان برای مرمت سقف بازار اراک

شهردار اراک نیز در پایان جلسه با اشاره به امادگی شهرداری اراک در راستای مرمت و بازسازی بازار اراک گفت: طرحی به کمیسیون شورای شهر ارائه و ۲ میلیارد تومان برای سقف بازار اراک بودجه دریافت کردهایم.

محمدکریم شفیعی افزود: ساخت ماکت از بازار اراک هم یک کار هنری است که شهرداری اراک آمادگی خود را درراستای تهیه این ماکتها اعلام میکند.

خبر جدید  مدیران اتخاذ تصمیمات راهبردی در شورای اداری را مورد توجه قرار دهند

وی تصریح کرد: همچنین ۲۰ میلیارد تومان برای ساخت پیادهرو در مسیرهای میدان ارگ، خیابان حصار، نیمی از خیابان محسنی، میدان شهدا، خیابان مخابرات و سه راه ارامنه در نظر گرفته شده که در ماههای آینده کار اجرایی آن آغاز میشود.

ایجاد مکانهای تفریحی شبانه برای خانوادهها در بازار اراک

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی هم در این جلسه با اشاره به لزوم مرمت و بازسازی بازار اراک گفت: در انتخاب نوع فعالیت و اجرای کار در سراهای بازار، باید بیشتر بر روی پیشنههای کار این سراها کار شود.

خبر جدید  بیش از ۸۰۰ خانواده زندانی زیر پوشش کمیته امداد استان مرکزی هستند

حمیدرضا نوازنی افزود: در مرمت بازار اراک باید توجه داشت که میتوان از آن برای ایجاد فضایی برای تفریح شبانه مردم استفاده کرد.

تخصیص اعتبارات لازم برای بازسازی و مرمت بازار اراک

نماینده راه و شهرسازی نیز در این جلسه گفت: راه و شهرسازی ۷۰۰ میلیون تومان برای کفسازی و بدنهسازی بازار، ۷۰۰ میلیون تومان برای نوسازی پیادهراه خیابان حصار، ۳ میلیارد تومان برای احداث مرکز فرهنگی، ۳۰۰ میلیون تومان برای بدنهسازی و کفسازی میدان ارگ و ۲٫۵ میلیارد تومان برای احداث کانال تاسیسات زیربنایی توسط شرکت توزیع نیروی برق دراختیار دارد که ۲۰ درصد از این منابع تخصیص یافته اما هنوز برای برخی از آنها قراردادی منعقد است.

خبر جدید  آخرین جزئیات واژگونی تریلی حامل فرآورده‌های نفتی در استان مرکزی؛ مشکلی در تردد جاده‌ای وجود ندارد

انتهای پیام/ ز


منبع :: طرح جامع مرمت بازار تاریخی کلانشهر اراک تهیه و تدوین می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد