13:34:05 - دوشنبه 24 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح جامع مرمت بازار اراک تدوین می‌شود
گروه فرهنگی – مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: برای نخستین‌بار نقشه‌برداری کامل بازار اراک در حال انجام است و پس از اطلاع از وضعیت موجود، طرح جامع مرمت و احیا تمام نقاط این مجموعه تدوین می‌شود.
طرح جامع مرمت بازار اراک تدوین می‌شود

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، امروز یکشنبه ۲ دی ماه در جمع خبرنگاران گفت: مجموعه ۱۴ هکتاری بازار تاریخی اراک به واسطه عظمت ساختاری و شکوه تاریخی، برنامهای اساسی و جامع را برای مرمت و احیا میطلبد زیرا نمیتوان با برنامههای منفرد و مقطعی، امیدی به حفظ اصولی این مجموعه داشت.
ایزدی افزود: هرگونه اظهارنظری در خصوص مرمت و احیا بازار بدون اطلاع از وضعیت موجود، کمبودها، موانع و از همه مهمتر نقشه مجموعه، شعاری بیش نیست چراکه در خصوص وضعیت و شرایطی اظهار نظر کردهایم و یا اقدامات اجرایی صورت دادهایم که اساسا نسبت به آن کم اطلاعیم. بازار محل آزمون و خطا نیست زیرا نه توان خطاهای اجرایی را دارد و نه شرایط کم توجهی.
وی در ادامه با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی نقشهبرداری بازار گفت: پیشبینی ما این است که تا اواسط بهمنماه نقشهبرداری این مجموعه به پایان برسد تا اولین نقشه بهروز و با مشخصات کامل بازار تهیه شود. همچنین پوشش بام بازار با کلیه عوارض و به ویژه شیببندیها در این نقشهبرداری تعیین و مشخص میشود.
ایزدی اظهار داشت: برداشت فنی از تمام تزئینات، بسترهای معماری و الحاقات بازار نیز در این طرح دیده شده از اینرو میتوان امید داشت برنامهای که پس از این طرح تدوین میشود، برنامهای همهگیر، هدفمند و اجرایی خواهد بود.
وی در پایان گفت: پیشنیاز این برنامه در دست تهیه، باور عمومی کلیه دستگاهها و مسئولان دخیل در بازار است که میتواند امیدبخش مرمت و احیاء این مجموعه باشد زیرا اگر این باور عمومی وجود نداشته باشد نمیتوان مجموعه کمنظیر بازار را مرمت اصولی کرد.
انتهای پیام
منبع :: http://markazi.iqna.ir

خبر جدید  اجرای طرح تعادل بخشی منابع آبی در استان مرکزی
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد