11:59:44 - سه‌شنبه 21 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح توانمندسازی زنان سکونت‌گاه‌های غیررسمی در استان مرکزی اجرا می‌شود
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: طرح توانمندسازی بانوان در سکونت‌گاه‌های غیررسمی استان مرکزی اجرا می‌شود.
طرح توانمندسازی زنان سکونت‌گاه‌های غیررسمی در استان مرکزی اجرا می‌شود

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سعیدرضا شاهمحمدی ظهر امروز در جلسه تخصصی کارگروه بانوان و خانواده استان که در استانداری مرکزی برگزار شد با اشاره به طرح آموزش در سکونتگاههای غیررسمی اظهار داشت: از چالشها و مشکلات اجرای این آموزش، میتوان عدم وجود نیازسنجی آموزشی مناسب با طرح توسعه استان، موازیکاری دستگاهها در امر آموزش، نبود فضای و مکان لازم برای آموزشها، کمبود تجهیزات و فقر مهارتی را نام برد.

وی افزود: جزو سه استانی هستیم که سند مهارتی را برای سه سال آینده استان تدوین کردیم و پیشنهاد دورههای آموزشی بانوان در سکونتگاهها براساس سند مهارتی شامل رشتههای کیفدوزی، خیاطی، قلمزنی، میناکاری، سفالگری، میوه خشککنی، پرورش قارچ و غیره را داریم.

خبر جدید  نرخ باسوادی در استان مرکزی ۹۶.۵ درصد است

مدیرکل فنی و حرفهای استان مرکزی تصریح کرد: تاریخ شروع این طرح آموزشی، ششم مردادماه هفته ملی مهارت است و مدت اجرای طرح هم تا پایان امسال بوده و این درحالی است که ۴۸۶ نفر در ۱۳ ناحیه را برای اجرای این طرح در سطح استان پیشبینی کردهایم که قصد داریم کارگاههای آموزشی را برای آنها برگزار کنیم.

وی ادامه داد: سال گذشته ۲۲ هزار نفر در استان آموزشهای مهارتی را دریافت کردند، در سطح استان مرکزی بیش از ۱۱ مرکز خواهران داریم.

افزایش ۴۰ درصدی اعتبارات حوزه ورزش بانوان در استان مرکزی

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی هم در این جلسه با اشاره به فعالیتهای ورزش و جوانان در حوزه بانوان عنوان کرد: در سال ۹۷ برای نخستین بار، اعتبار اختصاصی را در رابطه با ورزش بانوان در هیئتهای ورزشی اختصاص دادیم، این اعتبار امسال با حدود ۴۰ درصد افزایش درنظر گرفته شده که توزیع ان را هم برعهده امور بانوان اداره کل قرار دادهایم.

خبر جدید  حمایت بهزیستی استان مرکزی از اقشار آسیب‌دیده افزایش می‌یابد

عابد حقدادی عنوان کرد: آیین تجلیل از مدالآوران بانوان را در برنامه داریم، مدالآوران بانوی استان در حوزه ورزش کم نیستند.

وی افزود: علاوه بر این امسال ۴ طرح را به طور اختصاصی در حوزه بانوان اجرا میکنیم که شامل دو طرح سلامتمحور، سنجش اقامتی بانوان (بانوان روستایی و حاشیه شهرها) و طرح پارکگام و المپیاد ورزشی خانواده و جشنواره ورزشی دا میشود.

خبر جدید  ۱۴۰ مورد تجهیزات بازی در مراکز تفریحی استان مرکزی فاقد استاندارد اعلام شد

انتهای پیام/ ع


منبع :: طرح توانمندسازی زنان سکونت‌گاه‌های غیررسمی در استان مرکزی اجرا می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد