17:58:47 - سه‌شنبه 6 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صنعت جوشکاری کشور فاقد اطلاعات آماری است
رئیس بخش تحقیق و توسعه شرکت ماشین‌سازی اراک گفت: صنعت جوشکاری کشور فاقد اطلاعات آماری است. به گزارش ایسنا، عزیزمرادی در افتتاحیه هجدهمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی و هفتمین کنفرانس ملی آزمایش‌های غیرمخرب   با اشاره به اینکه جوشکاری یکی از روش‌های اتصال قطعات به شمار می‌رود که در صنایع کشتی‌سازی و لوله‌سازی کارایی […]
صنعت جوشکاری کشور فاقد اطلاعات آماری است

رئیس بخش تحقیق و توسعه شرکت ماشین‌سازی اراک گفت: صنعت جوشکاری کشور فاقد اطلاعات آماری است.

به گزارش ایسنا، عزیزمرادی در افتتاحیه هجدهمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی و هفتمین کنفرانس ملی آزمایش‌های غیرمخرب   با اشاره به اینکه جوشکاری یکی از روش‌های اتصال قطعات به شمار می‌رود که در صنایع کشتی‌سازی و لوله‌سازی کارایی بالایی دارد، عنوان کرد: رشد صنعتی و اقتصادی کشورها به کاربرد مواد جدید و تکنولوژی روز به منظور افزایش کیفیت و کاهش هزینه تمام شده بستگی دارد.

وی با بیان اینکه صنعت جوشکاری یکی از عوامل کاهش قیمت تمام شده صنایع و افزایش کیفیت تولیدات محسوب می‌شود، افزود: امریکا در صنعت جوشکاری ۳۴ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری داشته است که از این رقم ۳۱٫۸ میلیارد دلار ارزش افزوده بوده است و هیچ صنعتی مانند صنعت جوشکاری ارزش افزوده‌ای با این رقم به دنبال ندارد.

خبر جدید  نیروگاه خورشیدی ۳ مگاواتی برق در قم احداث می‌شود

عزیزمرادی، تعداد فعالان صنعت جوشکاری امریکا را ۱٫۵ میلیون نفر عنوان کرد و اضافه کرد: در سال ۲۰۰۱ در کشور آلمان برای این صنعت ۱۶ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری شده است که منجر به اشتغالزایی برای ۴۲۸ هزار نفر شد که این رقم سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۰۷ به ۸۶ میلیارد یورو و ۲ میلیون شغل افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه ۴۳ درصد فرایند جوشکاری و سرمایه‌گذاری جهان در اسیا و ۳۲ درصد در اروپا فعال است، افزود: صنعت جوشکاری می‌تواند به عنوان صنعت مادر به رشد اقتصادی کمک کند، اما متاسفانه در ایران آماری از میزان سرمایه‌گذاری در این صنعت وجود ندارد و حتی برنامه‌ریزی دقیقی در این راستا صورت نگرفته است.

خبر جدید  پیگیری برای حفظ وتوسعه واحدهای تولیدی استان مرکزی در دستورکار است

رئیس بخش تحقیق و توسعه شرکت ماشین‌سازی اراک بیان کرد: شورای عالی استاندارد به دنبال انسجام‌بخشی در این حوزه است و باید به تدریج روش‌های نوین جوشکاری در کشور توسعه یابد چراکه امروز روش‌های دنیا در این صنعت با روش‌های سنتی موجود در کشور متفاوت است.

وی، در کنار نبود آمار دقیق از این صنعت در کشور، تربیت نشدن نیروی انسانی ماهر و عدم تدوین مقررات استاندارد را دیگر چالش‌های موجود در صنعت جوشکاری کشور عنوان کرد و گفت: جوشکاری مهمترین فرآیند تولید در شرکت ماشین‌سازی اراک است. این شرکت به ۱۰ محصول دانش‌بنیان مرتبط با این صنعت دسترسی دارد و بزرگترین برج‌ها و استراتژیک‌ترین پل‌های مبتنی بر تکنولوژی روز جوشکاری را ساخته است.

خبر جدید  روستای تاریخی انجدان میزبان گردشگران تابستان

عزیزمرادی با تاکید بر رویکرد علمی شرکت ماشین‌سازی در کنار توسعه صنعتی افزود: امید است که ارتباطی سازنده بین صنعت و دانشگاه ایجاد شود. این شرکت در آستانه تاسیس انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر با همکاری دانشگاه اراک است، همچنین مدرسه جوشکاری با همکاری شرکت ایندوستریوس کرواسی در مرکز آموزشی شرکت ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد