12:09:12 - چهارشنبه 6 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صنایع و بنگاه های اقتصادی به سیاست ورود نکنند
اراک – ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: صنایع و بنگاه های اقتصادی به سیاست ورود نکنند و همه تلاش خود را برای توسعه رونق اقتصادی به کار گیرند.
صنایع و بنگاه های اقتصادی به سیاست ورود نکنند

به گزارش ایرنا، «بهروز اکرمی» در بازدید از پتروشیمی شازند افزود: مجموعه های اقتصادی این استان باید همه توان خود را صرف تولید کنند و مجموعه های دولتی نیز باید تنگناهای تولید را بردارند تا بنگاه های اقتصادی بتوانند به حیات خود ادامه دهند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: بنگاه های اقتصادی باید با نگاه اقتصادی و منطبق بر قوانین اقتصادی کار کنند.
اکرمی اظهار داشت: مجموعه دولت باید به بنگاه های اقتصادی و به ویژه بنگاه هایی که به سمت خصوصی شدن می روند کمک کنند که قیمت تمام شده محصولات کفاف هزینه های تولیدی آنها را بدهد.
وی گفت: کشور در یک شرایط ویژه به سر می برد و این شرایط تصمیات ویژه می طلبد برنامه ها بر اساس اولویت بندی انجام شود.
مدیر عامل شرکت پتروشیمی شازند نیز در این بازدید گفت: وجود نیروهای متخصص این مجموعه را به یک شرکت تولیدی مطرح در بین شرکت های همتای خود تبدیل کرده است.
«ابراهیم ولدخانی» افزود: شرکت پتروشیمی از بزرگترین مجموعه های صنعتی است که در سال جاری با فراز و نشیب هایی همراه بود اما با کمک و همکاری کارکنان این مجموعه مشکلات یکی پس از دیگری حل شد.
وی بیان کرد: این شرکت در زمانی نیز با مشکلات گمرکی مواجهه شد اما با تلاش های مضاعف تحریم ها اثری در روند کار ایجاد نکرد و امید است مسئولان حمایت های لازم را از این شرکت بیش از پیش مورد توجه قرار دهند.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند افزود: این شرکت پارسال بیش از ۳۰۰ میلیون دلار ارز آوری برای کشور داشت که این رقم در سال جاری نیز با وجود مشکلات اقتصادی بر پایه ٤٠٠ میلیون دلار هدفگذاری شده است.
ولد خانی اظهار داشت: هیچ کدام از اعضای این مجموعه اجازه خروج محصولات بدون مجوز شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران را ندارند.
وی گفت: ایجاد شغل برای دولت با صرف هزینه های زیادی همراه است و شرکت پتروشیمی شازند در مدت ۲ سال گذشته ٨٠٠ نیروی کار در این شرکت جذب کرده است.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند ادامه اظهار داشت: این مجموعه صنعتی ٢سال است که از فهرست صنایع آلاینده خارج شده است.
ولدخانی ادامه داد: شرکت پتروشیمی شازند سال گذشته یک هزار قلم لوازم و تجهیزاتی که نیازمند تامین ارز بود را بومی سازی و در داخل شرکت تولید کرد.
وی تصریح کرد: این مجموعه در سال جاری از لحاظ فروش محصولات هیچ مشکلی نداشته و اگر خوراک لازم به این مجموعه تزریق شود، به توفیقات بیشتری دست می یابد.
پتروشیمی شازند از بزرگترین تولید کنندگان محصولات پلیمری و مواد شیمیایی است و از طرح های مهم زیر بنایی کشور محسوب می شود.
پتروشیمی شازند در سال ۱۳۷۲ بهره برداری شد و به عنوان یکی از واحدهای فرادستی مطرح در حوزه نفت و گاز برای زنجیره بزرگی از تولیدکنندگان متوسط و کوچک کشور کارسازی و تامین مواد اولیه دارد.
۳۰۰۵/۳۰۷۵

خبر جدید  6 هزار لیتر سوخت قاچاق در عملیات پلیس خمین کشف شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد