12:40:14 - شنبه 29 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صدور سند ۱۲ هزار هکتار از اراضی ملی استان
برای ۱۲ هزار هکتار از اراضی ملی استان مرکزی سند تک برگی (کاداستر) به نام دولت صادر شد.
صدور سند  ۱۲ هزار هکتار از اراضی ملی استان

به گزارشخبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ رئیس اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: ۲ میلیون و ۱۱۵ هزار هکتار اراضی ملی در استان مرکزی وجود دارد که با اخذ سند تک برگی این اراضی در سال جاری تاکنون برای ۲۹۱ هزار و ۳۷۳ هکتار از اراضی ملی نقشه کاداستر تهیه شده است. نکویی از هدفگذاری تهیه سند تک برگی (نقشه کاداستر) ۳۳۰ هزار هکتار از اراضی ملی استان مرکزی خبر داد و افزود: قرارداد تهیه نقشه کاداستر ۱۰۴ هزار و ۴۵۰ هکتار از اراضی ملی استان با ۲ شرکت منعقد و در مرحله اخذ سند قرار دارد.
او گفت: قرارداد تهیه نقشه کاداستر ۲۲۲ هزار و ۷۴۱ هکتار نیز در آینده نزدیک منعقد و پیش بینی می شود تا آذرماه سال آینده نقشه این اراضی اخذ شود.
رئیس اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی افزود: تهیه سند برگی این اراضی در راستای سیاست های کلان نظام، اهداف کلی سند چشم انداز افق ۱۴۰۴ و قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی استان در دستور کار اداره کل منابع طبیعی و آخیزداری استان قرار گرفته است.
تهیه نقشه کاداستر اراضی ملی استان مرکزی با هدف اخذ اسناد تک برگ و اراضی ملی، تثبیت مالکیت، تقویت مدیریت و نظارت بر اراضی، شناسایی و برخورد قانونی با متجاوزان به اراضی ملی و دولتی، جلوگیری از زمین خواری انجام می شود.
نکویی ایجاد زیر ساخت آمایش سرزمین برای تضمین سرمایه گذاری در اراضی ملی و امکان برنامه ریزی دقیق بخشی و کشوری را از دیگر اهداف تهیه نقشه کاداستر اراضی ملی استان مرکزی عنوان کرد و گفت: امید است تا پایان برنامه ششم توسعه نقشه کاداستر تمامی اراضی ملی استان تهیه شود.
تاکنون سند دفترچه ای ۲ میلیون و ۲۷ هزار و ۴۲۱ هکتار از اراضی ملی استان مرکزی به نام دولت صادر شده است.
استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می دهند.
منبع :: http://markazi.iribnews.ir

خبر جدید  راه اندازی سرای گردشگری سالمندان برای نخستین بار در استان مرکزی
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد