12:22:41 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صادرات ۷۵۰ میلیون دلاری کالاهای غیرنفتی استان
مجموع صادرات غیرنفتی استان مرکزی در سالجاری به ۷۵۰ میلیون دلار رسید.
صادرات ۷۵۰ میلیون دلاری کالاهای غیرنفتی استان

به گزارشخبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی با اعلام این خبر گفت: از این میزان ۲۵۰ میلیون دلار معادل ۳۰ درصد سهم صنایع کوچک و متوسط مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان است. آمره افزود: بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط در شهرک ها و نواحی صنعتی استان مرکزی مشمول تخصیص زمین شدند که از این تعداد هزار و ۷۰۰ واحد تکمیل و پروانه بهره برداری دریافت کردند.
از مجموع هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان مرکزی بیش از ۸۰ درصد با ظرفیت بیش از ۵۰ درصد فعالیت می کنند و ۲۰ درصد نیز با کمترین ظرفیت به فعالیت صنعتی خود ادامه می دهند.
او گفت: ۶۴ واحد تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان مرکزی در زمره شرکت های دانش بنیان هستند که نقش مهمی در بهره وری هر چه بیشتر از امکانات و نیروی انسانی در صنعت استان دارند.
مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی افزود: ۹۰ واحد صنعتی در سال جاری با شرکت شهرک های صنعتی استان قرارداد منعقد کردند که تا کنون ۷۰ هکتار زمین به متقاضیان واگذار شده و پیش بینی می شود تا پایان سال تعداد متقاضیان به ۱۵۰ نفر برسد.
جدول گذاری و زیر سازی شهرک صنعتی مامونیه با ۳۰ میلیارد ریال اعتبار، ساخت ۲ تصفیه خانه در شهرک های صنعتی خمین و دلیجان با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال، خط انتقال آب به ناحیه صنعتی شهید سعیدی با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال و تکمیل خط انتقال پساب تصفیه خانه اراک به شهرک صنعتی خیرآباد این شهر از مهمترین برنامه های شرکت شهرک های صنعتی در سال جاری است که تمامی این طرح ها از پیشرفت های فیزیکی قابل توجهی برخوردار هستند.
آمره گفت: ساخت ناحیه صنعتی سمقاور، آوه و خنجین نیز از دیگر برنامه های شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی است که مطالعات اولیه و مکان یابی نیز انجام شده است.
بیش از یک هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط در شهرک ها و نواحی صنعتی استان مرکزی فعالیت می کنند.
منبع :: http://markazi.iribnews.ir

خبر جدید  اولین جشن دانش‌آموختگی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی استان مرکزی برگزار شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد