15:21:18 - یکشنبه 10 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صادرات غیرنفتی استان مرکزی به ۹۷۰ میلیون دلار رسید
استاندار مرکزی گفت: در سال ۹۷ تاکنون ۹۷۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی داشتیم که نسبت به سال گذشته ۴ درصد جلوتر هستیم و از نظر واردات هم تراز استان ۲۵۰ درصد مثبت است یعنی دو و نیم برابر واردات، صادرات داشته‌ایم.
صادرات غیرنفتی استان مرکزی به ۹۷۰ میلیون دلار رسید

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده ظهر امروز در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان مرکزی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد با اشاره به عملکرد استان در بحث صادرات غیرنفتی اظهار داشت: در یک جمله عملکرد استان در صادرات غیرنفتی در بخش صادرات غیرنفتی، عملکردی مثبت، قابل قبول و قابل دفاعی بوده است.

وی افزود: بنده از تمام تولیدکنندگان و صادرکنندگان تشکر میکنم چراکه افتخار بسیار بزرگی را برای استان فراهم کردند و تقریبا روزی دو و نیم میلیون دلار صادرات به طور متوسط داشتهایم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در سال ۹۷ تاکنون ۹۷۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی داشتیم که نسبت به سال گذشته ۴ درصد جلوتر هستیم و از نظر واردات هم تراز استان ۲۵۰ درصد مثبت است یعنی دو و نیم برابر واردات، صادرات داشتهایم.

آقازاده بیان کرد: در سال ۹۷ تاکنون واردات استان ۳۸۰ میلیون دلار بوده که در قبال آن ۹۷۰ میلیون دلار صادرات انجام شده و امیدواریم با این پیشبینی که سازمان صنعت، معدن و تجارت داشته، صادرات غیرنفتی استان به بالای یک میلیارد دلار برسد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ۱۰ روز تا پایان سال باقیمانده و اکثر روزهای کاری خوب اسفندماه هم در این ۱۰ روز واقع شده، امیدواریم به هدف پیشبینی شده برسیم که اگر به این رقم برسیم به نظر میرسد که تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان رکرد خوبی را در صادرات غیرنفتی استان ثبت کنند.

خبر جدید  همکاری کمیته امداد استان مرکزی با بسیج سازندگی برای ساخت ۲۰۰ واحد تخریبی در سیل

استاندار مرکزی عنوان کرد: این موفقیت بزرگی برای مجموعه اقتصاد، صنعت، کشاورزی و تجارت در استان مرکزی است که امیدواریم به تلاشهای فعالان این عرصه خداوند خیر و برکت دهد.

آقازاده اضافه کرد: پیرو نکته مهمی که در این جلسه نماینده فرودگاه عنوان کردند باید گفت، باز شدن مرز هوایی چه در صادرات و چه واردات باید در دستور کار سال آینده قرار گیرد.

وی افزود: در صورت تحقق انجام صادرات و واردات از طریق مرز هوایی میتوانیم صادرات گل را انجام دهیم، در مقابل واردات دام داشته باشیم و سایر موارد که میتوان از طریق فرودگاه انجام داد، اگر این محقق شود، هم یک گمرک فعال داریم و هم مرز هوایی را در تمام ایام سال به جز یکی دو ماه میتوانیم مورد استفاده قرار دهیم.

خبر جدید  تصادف خونین و مرگبار در محور ساوه ـ همدان ؛ ۳ نفر کشته و ۲ نفر زخمی شدند

استاندار مرکزی تصریح کرد: برنامه استان در سال آینده باید حمایت قاطع و بیچون و چرا، منظمتر و بابرنامهتر از صادرات غیرنفتی باشد و تیم متخصص اقتصادی استان باید تمام توان و انرژی خود را درراستای حمایت از صادرکنندگان و تولیدکنندگان قرار دهد.

آقازاده بیان کرد: بنابراین باید به این منظور برنامههای منظمتری داشته باشیم از جمله بحث نمایشگاهها را، نمایشگاههای ما باید رویکرد صادراتی داشته باشد، البته رویکرد بازرگانی و اهداف دیگر را هم در برگزاری نمایشگاهها داریم اما در سال ۹۸ باید رویکرد برگزاری نمایشگاههایمان کاملا و صرفا صادراتی باشد و تمام تلاش را روی این موضوع بگذاریم.

وی ادامه داد: اگر از ابتدای سال ۹۸ هم با یک شیب قابل قبول صعودی به سمت یک هدفگذاری برویم میتوان موفق بود، امسال با توجه به شرایط سخت تحریمها عملکرد استان در بحث صادرات حتی در مقایسه با عملکرد کشوری از نظر رشد دارای درصد بهتری از درصد ملی و کشوری بوده که برای این موضوع باید در سال آینده به طور حتم برنامهریزی داشته باشیم.

خبر جدید  حماسه مردم استان مرکزی در راهپیمایی ۲۲ بهمن به روایت تصویر

استاندار مرکزی عنوان کرد: استان مرکزی توان بیشتر و بهتری دارد و از توانهای دیگر آن باید استفاده کنیم، همین مرز هوایی میتواند در این راستا بسیار کمککننده باشد تا درآمدهای ارزی را در بخش گمرکی بالا ببریم و حتی میتواند برای استانهای همجوار هم تاثیرگذار باشد.

آقازاده اضافه کرد: بنابراین در سال آینده تمام توان استان باید برای حمایت قاطع از بحث صادرات باشد.

وی با اشاره به انتخابات اتاق بازرگانی هم گفت: افرادی که انتخاب شدند، به طور حتم نیروهای لایق و خوبی هستند چراکه در یک فضای به طور کامل آزاد و باز انتخاب شدند، امیدواریم برنامه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان هم در خدمت حمایت از صادرات باشد.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: با ۴۱ عنوان نمایشگاه پیشبینیشده در تقویم نمایشگاهی استان برای سال آینده هم موافقت میکنیم اما سایر تصیمات و مباحث باید در جلسات مربوطه مشخص شود.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد