2:19:15 - جمعه 12 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شورای شهر دست شهردار اراک را باز بگذارد
معاون عمرانی استاندار مرکزی گفت: شورای شهر دست شهردار اراک را باز بگذارد، اراک باید خود را با شهرهای بزرگتر از خود مقایسه کند، آیا در تهران، مشهد، شیراز و غیره شهرداری برای هر قرارداد از شورا اجازه می‌گیرد؟
شورای شهر دست شهردار اراک را باز بگذارد

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، مهدی زندیهوکیلی ظهر امروز در آیین رونمایی از سرود اراک و معارفه شهردار با اشاره به مشکلات موجود در شهر اراک اظهار داشت: در شهر اراک همه چیز وجود دارد که باید تعصب مثبت میتوان این داشتهها را از ظرفیت بالقوه به فعلیت رساند، اراک با خلاهایی در حوزه اجتماعی روبرو است زیرا به دلیل مهاجرت بالا به این شهر هویت واقعی اراک کمرنگ شده است.

وی افزود: پایه و استوانه توسعه مرتبط با مسائل اجتماعی است، در حوزه ورزش نیز نیاز به اقداماتی در راستای توسعه تعصب مثبت است و تهیه سرود اراک میتواند این تعصب را افزایش و تسری دهد، استفاده درست از این تصعب سبب توسعه اراک میشود.

معاون عمرانی استاندار مرکزی تصریح کرد: برای توسعه اراک باید شاخصههایی مانند مطالبه گری و پرسشگری را افزایش داد، باید بی تفاوتی و پرسشگر نبودن در اراک را رفع کرد تا توسعه شهر بیش از گذشته رقم بخورد متاسفانه در کار اجتماعی غفلت کردهایم و به تعصب مثبت پاسخ ندادهایم.

خبر جدید  آیت‌الله دری نجف‌آبادی: آمریکا با جنگ اقتصادی در خیال باطل می‌خواهد به نظام ضربه بزند

زندیهوکیلی بیان کرد: هماکنون کشور دچار رکود است و دنیا به عرصه رقابت بین شهرها وارد شده، باید روند این رقابت را شناخت و در مسیر توسعه پایدار حرکت کرد برای توسعه باید سرمایهگذاری و بخش خصوصی را وارد کرد، اما نکته مهم این است که برای جذب سرمایهگذار باید محیط امن و بیخطر را فراهم کرد.

وی عنوان کرد: باتوجه به اهمیت زمان، متاسفانه زمان مورد توجه بخش خصوصی نیست، شهر تنها به مدیریت شهری خلاصه نمیشود بلکه باید اقتصاد شهری را نیز مدنظر قرار داد و در شرایط کنونی نیز باید ثبات و امنیت در تصمیمگیری و توجه به زمان را مورد توجه داشت، همافزایی و گفتمان داشت و امید است که شهردار جدید اراک با استفاده از تجربیات موفق، توجه به اقدامات انجام شده و انجام اقداماتی مبتنی بر مطالعه روند توسعه شهر اراک دنبال کند.

خبر جدید  نقش مهم و اساسی جوانان دانشگاهی در عملیاتی‌سازی بیانیه «گام دوم» + فیلم

معاون عمرانی استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: استفاده از مطالعات انجام شده و ورود این مطالعات به عرصه عمل مهم وضروری است، شهرداری اراک امروز از جمیع جهات در شرایط خوبی قرار دارد و جز یکی از پاکترین شهرداریهای کشور به شمار میرود، اشتباهات و نواقصی وجود دارد، اما نباید نگاه بدبینانه داشت.

خبر جدید  آستان قدس رضوی در استان مرکزی برنامه‌هایی کیفی ویژه نوروز ۹۸ را اجرایی می‌کند

زندیهوکیلی اضافه کرد: شورای شهر دست شهردار اراک را باز بگذارد، اراک باید خود را با شهرهای بزرگتر از خود مقایسه کند، آیا در تهران، مشهد، شیراز و غیره شهرداری برای هر قرارداد از شورا اجازه میگیرد؟ خصوصیت اداره یک کلانشهر با دیگر شهرها متفاوت است، اما باید اجازه داد که انگیزه و توانمندیها به منصهظهور برسد.

پل شریعتی و ورزش تا پانزدهم اردیبهشت به بهرهبرداری میرسد

کاوه فلک افلاکی رئیس شورای شهر اراک نیز در این مراسم با اشاره به اقدامات شهرداری گفت: پل شریعتی و ورزش تا پانزدهم اردیبهشت به بهرهبرداری میرسد، همچنین سامانه شفافسازی اراک با عنوان عیان نیز تا یک ماه آینده فعال میشود و پیادهراهسازی خیابان حصار، امیرکبیر و محسنی نیز تا پایان سال انجام میشود.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد