11:08:43 - جمعه 29 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهر معین پایتخت مقاوم نیست
حدود ۵۰ هزار نفر از جمعیت شهر ساوه در سازه‌های غیراصولی و غیرمقاوم سکونت دارند. شعار سال: معاون عمرانی شهرداری ساوه گفت: حدود ۵۰ هزار نفر از جمعیت شهر ساوه در سازه‌های غیراصولی و غیرمقاوم سکونت دارند. محمد حسن افشاری در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری ساوه اظهار کرد: ساوه در هنگام وقوع بحران به عنوان […]
شهر معین پایتخت مقاوم نیست

حدود ۵۰ هزار نفر از جمعیت شهر ساوه در سازه‌های غیراصولی و غیرمقاوم سکونت دارند.

شعار سالمعاون عمرانی شهرداری ساوه گفت: حدود ۵۰ هزار نفر از جمعیت شهر ساوه در سازه‌های غیراصولی و غیرمقاوم سکونت دارند.

محمد حسن افشاری در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری ساوه اظهار کرد: ساوه در هنگام وقوع بحران به عنوان معین و پشتیبان تهران تعیین شده است اما این در حالی است که حدود ۵۰ هزار تن از جمعیت این شهر در سکونت‌گاه‌های غیر رسمی و ناایمن مستقر هستند و در صورت وقوع زلزله با خسارات شدید مواجه خواهد شد.

خبر جدید  وضعیت با ثبات کالاهای اساسی در قم

وی با تاکید بر اینکه ساوه جزو نقاط زلزله خیز ایران محسوب می‌شود، افزود: به دلیل جلوگیری از آثار مخرب زلزله در این شهر مقاوم‌سازی بناهای مسکونی و نظارت بر ساخت و سازها امری اجتناب ناپذیر است.

افشاری بیان کرد: ساوه به دلیل مهاجر پذیر بودن حجم قابل توجهی از مهاجرین سایر استان‌های کشور را در خود جای داده است که بعضا با سکونت در نقاط حاشیه‌ای و بافت های فرسوده اقدام به ساخت مسکن غیراصولی و فاقد مقررات ملی ساختمان کرده اند.

خبر جدید  "کتابخانه روز ۲۸مهر" نام اولین کتابخانه اراک

وی به غیرمستحکم بودن واحدهای مسکونی احداث شده در سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت‌های حاشیه ای شهر اشاره کرد و افزود: این بناها به گونه‌ای احداث شده است که در برابر آسیب های ناشی از وقوع زلزله‌های با شدت بالا تخریب شده و خسارات جانی و مالی برجای خواهد گذاشت.

افشاری تاکید کرد: با توجه به اینکه بر اساس مستندات علمی، دوره بازگشت زلزله در کشور ۱۰ تا ۱۲ سال است، می‌طلبد تا همواره برای رویارویی با این پدیده طبیعی آمادگی لازم را داشته باشیم.

خبر جدید  حرف و حدیث، نخبگان قرآنی را راحت نمی‌گذارد/ برخی فقط مدعی شده‌اند

وی گفت: با نظارت و برخورد قانونی شهرداری، ساخت‌وساز غیرقانونی و فاقد اصول ایمنی در حاشیه شهر تا حد زیادی کاهش یافته و تقریبا از بین رفته است اما برای واحدهای مسکونی که در سایه غفلت‌های صورت گرفته سالهایگذشته احداث شده و مقاوم نیستند باید چاره‌اندیشی کرد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری دانشجویان ایران ، تاریخ انتشار ۷دی ۹۶، کدمطلب:۹۶۱۰۰۷۰۳۸۶۹، www.isna.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد