18:32:34 - دوشنبه 8 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهرداری اراک ۱۳ میلیارد ریال برای ایجاد مدرسه ترافیک سیار سرمایه‌گذاری کرد
مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی گفت: شهرداری اراک ۱۳ میلیارد ریال برای ایجاد مدرسه ترافیک سیار سرمایه‌گذاری کرد.
شهرداری اراک ۱۳ میلیارد ریال برای ایجاد مدرسه ترافیک سیار سرمایه‌گذاری کرد

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، غلامرضا فتحآبادی ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به اهمیت فرهنگساری در دانشآموزان اظهار داشت: در دنیا پارکهای ترافیکی سابقه ۵۰ ساله دارند، نزدیک به ۱۰ تا ۱۵ سال هم استد که مدرسه ترافیکی به کشور و استان مرکزی وارد شده است، جامعه هدف در سه گروه پیش دبستانی، اول تا سوم ابتدایی و سوم تا ششم ابتدایی آموزشهای ترافیکی را در این مدرسه فرا می گیرند.

وی افزود: هماکنون بیشتر کشورهای جهان در زمینه آموزشهای ترافیکی از مدرسه ترافیکی عبور کرده و مدارس اینترنتی و به صورت آنلاین موارد را آموزش میدهند، برهمین اساس در استان مرکزی هم میتوانیم از این نگرش و روش برای آموزش مباحث ترافیکی استفاده کنیم.

خبر جدید  ۱۲۰۰ میلیارد ریال به پروژه پل‌های غیر هم‌سطح اراک اختصاص یافت

مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی تصریح کرد: هم اکنون دو طرح پلیس مدرسه و همیاران پلیس در آموزشوپرورش اجرا میشود،یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای ایجاد مدرسه ترافیک سیار در اراک توسط شهرداری سرمایه گذاری کرده است که می توان برای گسترش فرهنگ ترافیک در بین نسل جوان مورد استفاده قرار داد.

نرخگذر دانشآموزان دغدغه آموزش و پرورش استان مرکزی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی هم در این جلسه با اشاره به نرخ گذر دانشآموزان استان گفت: تقسیم عادلانه فضای آموزشی و آموزش در سند تحول بنیادی آمده است، نرخ آموزش در دوره ابتدایی استان ۹۹ درصد و دوره متوسطه اول و دوم ۹۷٫۳ درصد بوده است.

مجتبی حیدری افزود: یکی از دغدغههای آموزش و پرورش استان نرخ گذر دانشآموزان در برخی از مناطق است، در مناطق کمتر توسعه یافته استان با افت گذر دانش اموزان در انتقال دانش آموزان از دوره متوسطه اول به دوم مواجه هستیم، هماکنون نرخ گذر دانش آموزان در ناحیه یک اراک بیش از ۱۰۰ درصد و در ناحیه دو ۸۰ درصد است.

خبر جدید  آخرین جزئیات از مدیریت بحران در شهرستان اراک؛ بارش‌ها به سمت تالاب میقان هدایت می‌شود

وی تصریح کرد: نرخ گذر دانشآموزان دختر در شهرستان خنداب ۸۲ درصد و دانشآموز پسر این شهرستان هم ۸۳ درصد است، در نرخ گذر عوامل مختلفی مثل مهاجرت، ازدواج، تکرار پایه، ممانعت والدین از ادامه تحصیل دانشآموزان و غیره موثر است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی بیان کرد: در نرخ گذر دوره ابتدایی به متوسطه اول ۶ منطقه تفرش، خنداب، زرندیه، سربند، شازند و نوبران و در نرخ گذر دانشآموزان از متوسطه اول به دوم ۶ شهرستان تفرش، خنداب، زرندیه، سربند، شازند و کمیجان باید مورد توجه قرار گیرد.

خبر جدید  تدابیر لازم برای تأمین کالاهای اساسی ماه مبارک رمضان در استان مرکزی اتخاذ شد

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد