۱۹:۴۶:۳۴ - پنج شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهرداری‌ها و پیمانکاران راهسازی در اولویت برداشت از رودخانه‌های استان مرکزی باشند
معاون عمرانی استاندار مرکزی گفت: برای صدور مجوز برداشت شن و ماسه از رودخانه‌های استان باید شهرداری‌ها و پیمانکاران بزرگ راه‌سازی در اولویت قرار گیرند.
شهرداری‌ها و پیمانکاران راهسازی در اولویت برداشت از رودخانه‌های استان مرکزی باشند

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، مهدی زندیهوکیلی ظهر امروز در جلسه شورای معادن استان مرکزی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد با اشاره به شناسایی نقاط و حجم برداشت مصالح از رودخانهها اظهار داشت:برای صدور مجوز برداشت شن و ماسه از رودخانههای استان باید شهرداریها و پیمانکاران بزرگ راهسازی در اولویت قرار گیرند.

معاون عمرانی استاندار مرکزی افزود: شرکت آب منطقهای استان مرکزی باید نسبت به شناسایی نقاط و حجم برداشت مصالح از رودخانهها اقدام کند تا مشکلات برطرف شده و برداشت مصالح از رودخانهها با نظارت و ساماندهی انجام شود.

مصالح حاصل از سیلابها ساماندهی و دراختیار بهرهبرداران قرار گیرد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی هم در این جلسه با اشاره بهشناسایی نقاط نیازمند به لایروبی گفت: از سال ۸۶ به دلیل افزایش تعداد کارگاههای شن و ماسهای استان، مصوب شد که کارگاه جدید شن و ماسه رودخانهای در استان تاسیس نشود.

عزتالله آمرهایافزود: کارگاههای شن و ماسه که از قبل فعالیت میکردند در مدت زمان مشخص به معادن کوهی منتقل شدند و منابع این کارگاهها را به صورت محدود تامین کردیم.

وی ادامه داد: رودخانهای به عنوان معدن نمیتوانیم شناسایی کنیم و براساس ظرفیت نقطهای، رودخانهها شناسایی و میزان حجم به سازمان صمت اعلام میشود تا به کارگاههای شن و ماسه معرفی شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزیبا اشاره به سیلابهای اخیر در استان بیان کرد: سیلابهای اخیر در استان مصالحی به همراه داشته که باید در قالب کارگاههای شن و ماسه و لایروبی رودخانه در اختیار بهرهبرداران قرار گیرد.

آمرهایتصریح کرد: نقاطی که نیاز به لایروبی داشته شناسایی شدند که به مرور زمان معرفی میکنیم و اکنون به دنبال نظارت و ساماندهی برداشتها هستیم.

انتهای پیام/ ت


منبع :: شهرداری‌ها و پیمانکاران راهسازی در اولویت برداشت از رودخانه‌های استان مرکزی باشند

تبليغات
بانک پاسارگاد