3:13:21 - سه‌شنبه 30 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شناسایی گلوگاه‌های فساد و حوزه‌های آسیب پذیر دستگاه‌ها ضروری است
اراک- رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان مرکزی گفت: در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در دستگاه‌های اجرایی، شناسایی گلوگاه‌های فساد و حوزه های آسیب پذیر این مجموعه ها ضروری است.
شناسایی گلوگاه‌های فساد و حوزه‌های آسیب پذیر دستگاه‌ها ضروری است

به گزارش خبرنگار مهر، رقیه یادگاری شامگاه دوشنبه در حاشیه جلسه شورای راهبری توسعه و مدیریت استان مرکزی در جمع خبرنگاران در اراک، اظهار داشت: در ارتباط با شناسایی گلوگاه‌های فساد و نقاط آسیب پذیر دستگاه‌های اجرایی با هدف تحقق بخشی از پیام مقام معظم رهبری به عنوان منشور گام دوم انقلاب، فرمت های لازم به ۷۵ دستگاه استان داده شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی افزود: حدود ۲۶ دستگاه بر اساس فرایندهایی که دارند گلوگاه‌های فساد پذیر و آسیب پذیرشان را شناسایی کردند تا بتوانند بر اساس شناسایی این نقاط بحرانی، برنامه‌ها را با هدف مبارزه، جلوگیری و پیشگیری از فساد و حاکم کردن عدالت تدوین کنند.

خبر جدید  رقابت های انتخابی جودوی استان مرکزی در اراک پایان یافت

یادگاری بیان داشت: در اجرای فرآیندهای ایجاد شده، بر روی ارتقای سلامت اداری تاکید شد چون موضوع ارتقای سلامت اداری می‌تواند در بهبود اعتماد عمومی که به عنوان سرمایه اجتماعی محسوب می‌شود به دولت و حکمرانان کمک کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی خاطر نشان کرد: افزایش انگیزه کارکنان دولت در صرفه‌جویی هزینه‌ها در اثربخشی کارهایی که دولت انجام می‌دهد می‌تواند در ارتقای سلامت اداری تأثیر گذار باشد.

وی ادامه داد: قرار شد توسط کمیته‌ای پیگیری در دستگاه‌ها دنبال شود تا نظارت ۱۰۰ درصد و جدی اعمال گردد. در این کمیته دستگاه‌های همانند بازرسی، دیوان محاسبات و دستگاه قضائی هم می‌توانند عضو باشند که در تحقیق و برنامه‌ها کمک کنند.

خبر جدید  5 درخت کهنسال استان مرکزی ثبت ملی شد

یادگاری خاطرنشان کرد: موضوع بعدی مطرح شده در خصوص جذب نیروی انسانی در دستگاه‌های اجرایی است و در ۵ آزمون فراگیر از سال ۹۴ حدود ۲ هزار و ۵۰۷ نیرو در استان مرکزی جذب شدند که حدود ۱۸۰۰ نیرو مربوط به آموزش و پرورش بوده و بیش از ۶۰۰ نیروی هم مربوط به دیگر دستگاه‌ها است.

خبر جدید  تامین مواد اولیه تولید در راستای توسعه صادرات غیرنفتی ضروری است

وی اضافه کرد: البته حدود ۲۹۰ نیرو هم به دلایل مختلف هنوز جذب نشدند اما دستگاه‌های اجرایی برای جذب این ۲۹۰ نفر پیگیر هستند تا مجوزی را که به سختی توانستند از ستاد مرکزی اخذ کنند بی حاصل نماند.

یادگاری تصریح کرد: دستورالعمل دیگر جلسه اینکه مطرح شد فرهنگ بهره وری در دستگاه‌ها با تغییر فرهنگ رفتاری درون سازمانی و فردی بالا رود و دستگاه‌ها هم باید به ضریب نیروهایشان در جهت ارتقای معیارها توجه کنند.

کد خبر ۴۶۰۳۹۴۸


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد