19:46:43 - پنج‌شنبه 30 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شفاف‌سازی تمامی اقدامات شهرداری اراک در سامانه «عیان»
سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کلانشهر اراک گفت: به‌منظور ایجاد شفاف‌سازی در روند فعالیت‌های شهرداری اراک و ارائه اطلاعات جامع شهری به همشهریان، سامانه عیان از صبح امروز در اختیار مردم اراک قرار گرفت.
شفاف‌سازی تمامی اقدامات شهرداری اراک در سامانه «عیان»

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، ابوالفضل عسگری ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان شریعتی شهر اراک با اشاره به راهاندازی سامانه اطلاعرسانی شهرداری اراک اظهار داشت: در زمینه ارائه خدمات شفاف در حیطه حوزههای چندگانه مدیریت شهری، با ایدهگرفتن از سامانههای مشابه فعال در تهران، مشهد و سایر کلانشهرها و حتی شهرهای خارج از کشور توانستهایم سامانهای تحت عنوان "سامانه اطلاعرسانی شهرداری عیان" را تهیه و در اختیار مردم کلانشهر اراک قرار دهیم.

وی افزود: شفافسازی اقدامات مجموعه شهرداری اراک و در دسترس قراردادن اطلاعات موجود در حوزه شهرداری، بدون هیچ فیلتری در خدمت مردم، هدف اصلی تدوین و تهیه این سامانه بوده است.

سرپرست سازمان اطلاعات و ارتباطات شهرداری اراک تصریح کرد: عدم خروج شهروندان از منزل برای انجام کارهای اداری در شهرداری از دیگر اهداف مورد نظر فعالیت این سامانه محسوب میشود و برنامهریزیها به گونهای بوده که تا یک سال آینده هر شهروند اراکی بتواند با استفاده از این سامانه و پس از وارد کردن آدرس منزل مسکونی خود، از تمامی طرحهای تفصیلی منطقه مورد نظر، هزینههای دریافت پروانه و سایر مسائل شهری اطلاع صحیح و جامعداشته باشد.

عسگری ادامه داد: نخستین بخش از این برنامه اطلاعات شهرسازی، قراردادهای کلان و متوسط، بودجه، مزایده و مناقصه را در بر دارد و علاوه بر ارائه این اطلاعات، شهروندان میتوانند با مراجعه به این سامانه، به ضوابط کامل ملک شخصی خود نیز دسترسی پیدا کنند.

خبر جدید  طرح توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد استان مرکزی اجرا می‌شود

وی عنوان کرد: این سامانه همچنان درحال ارتقاء سطح است که بتوانیم اطلاعات گستردهتر و کارآمدتری از جمله آرای کمیسیون ماده ۵، آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ و سایر اطلاعات اینچنینی را در اختیار شهروندان شهر اراک قرار دهیم.

سرپرست سازمان اطلاعات و ارتباطات شهرداری کلانشهر اراک خاطرنشان کرد: شهروندان ساکن در کلانشهر اراک میتوانند با مراجعه به سایت« ayan.arak.ir»و با ورود به سایت شهرداری اراک به اطلاعات مورد نظر دسترسی پیدا کنند و امیدواریم که در پایان امسال بتوانیم بهترین و جامعترین سامانه اطلاعرسانی شهرداری را در سطح کشور داشته باشیم.

خبر جدید  ۱۶ اقامتگاه بوم‌گردی جدید در استان مرکزی راه‌اندازی می‌شود

سامانه عیان دخالتهای انسانی و واسطهگریها را متوقف میکند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر اراک نیز گفت: با توجه به اینکه اقدامات اداری در شهرداری اراک به صورت اتوماسیون و به وسیله سامانه عیان انجام میشود، دخالتهای انسانی و واسطهگریها در روند اداری را متوقف میکند.

ایرج رضایی با اشاره به فعالیت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اراک اظهار داشت: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اراک به همت اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک و معاونت برنامهریزی فعالیت خود را در عرصه شفافسازی و اتوماسیون اداری در تمامی حوزههای شهرداری کلانشهر اراک آغاز کرده است.

وی افزود: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کلانشهر اراک میتواند به عنوان قلب تپنده سیستم شفافسازی شهرداری اراک فعالیت داشته باشد و اطلاعات لازم را در تمامی حوزههای فعالیتی شهرداری در اختیار مردم این شهر قرار دهد.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک تصریح کرد: خوشبختانه با راهاندازی سامانه "عیان" بسیاری از فعالیتها به شیوه ثبت نرمافزاری به انجام میرسد که در این زمینه واسطهگری و دخالتهای انسانی از روند فعالیت مجموعه شهرداری اراک حذف میشود.

خبر جدید  مرکزی| اجرای طرح پسماند ساوه متوقف شد

رضایی ادامه داد: به دنبال راهاندازی سامانه اینترنتی عیان در نظر داریم تا سطح این برنامه را به قالب اس.او.ای ارتقاء دهیم تا به این وسیله تمام حوزهها بتوانند در زمینه استفاده از این نرمافزار در بعد کلان با یکدیگر ارتباط داشته باشند و خروجی این فعالیت برای عموم مردم مشهود باشد.

وی عنوان کرد: سامانه عیان بخشی از سیستم نرمافزاری جامع شهرداری اراک محسوب میشود که از امروز فعال شد و برای عموم مردم کلانشهر اراک قابل دسترسی است و امیدواریم که بتوانیم در کوتاه مدت سایر سامانههای هوشمند را نیز به مجموعه فعالیتهای شهرداری اراک اضافه کنیم.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک خاطرنشان کرد: طی شدن روند اداری بدون اتوماسیون سیستمی و دستی معضلی بود که خوشبختانه شهرداری کلانشهر اراک از این فاز عبور و درحال حرکت به سمت و سوی سیستم اداری اتوماسیون است و امیدواریم بتوانیم شهری هوشمند و الکترونیک داشته باشیم.

انتهای پیام/ش


منبع :: شفاف‌سازی تمامی اقدامات شهرداری اراک در سامانه «عیان»

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد