19:17:28 - سه‌شنبه 2 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شرايط ناشی از بارش‌های اخير در استان مركزی به‌خوبی مديريت شد
رئيس مجلس شورای اسلامی که به استان مرکزی سفر کرده، در نشست شورای مدیریت بحران گفت: شرايط ناشی از بارش‌های اخير در استان مركزی به‌خوبی مديريت شد.
شرايط ناشی از بارش‌های اخير در استان مركزی به‌خوبی مديريت شد

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا از استانداری مرکزی،علی لاریجانی که صبح امروز به منظور بررسی وضعیت استان مرکزی از نظر خسارات وارده ناشی از سیلاب روزهای اخیر به این استان سفر کرده، در نشست شورای مدیریت بحرانگفت: شرایط ناشی از بارشهای اخیر در استان مرکزی بهخوبی مدیریت شد و شاهد تلفات انسانی در این استان نبودیم.

وی اظهار کرد: اینکه بعد از چندین سال خشکسالی، ابتدای سال ۹۸ با بارش رحمت الهی مزین شد را به فال نیک میگیریم، البته در این مدت تعدادی از استانها نیز درگیر سیلاب و مشکلات ناشی از آن بودند.

خبر جدید  تحولات ساختاری فعلاً در واحدهای دانشگاه آزاد اعمال نمی‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: حوادث و خسارات ناشی از بارشهای اخیر و سیلابها نشان میدهد که در مواردی با نواقصی در کارها مواجه هستیم که بایستی رفع شود، البته حجم بارش نیز بسیار زیاد و غیرقابل پیشبینی بود.

لاریجانی بیان کرد: در استان مرکزی خوشبختانه طی حوادث سیلاب اخیر ضایعه انسانی نداشتیم که جای قدردانی دارد؛ چرا که تلفات انسانی همچون صدمات مالی قابل جبران نیست و این به سبب تدابیر اندیشیده شده و بهرهگیری از تصمیمات مبتنی بر دانش و تجربه محقق شد.

خبر جدید  لزوم برنامه ریزی برای درآمدزایی و ارزآوری از حوزه صنایع دستی

وی خاطرنشان کرد: زمانی در کشور ایراد گرفته میشد که چرا به این میزان سد احداث شده، در حالی که در بارشهای اخیر مخازن سدهای کشور پر شد و ممکن است که سدها در خشکسالیها به کار نیایند اما در ترسالی حتماً کارآمد هستند وبا اعمال مدیریت مطلوب، میتوان از این ذخایر به بهترین نحو بهره گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:در چند سال اخیر به خاطر کمبود منابع، توجه کافی به ساخت سدها در کشور نشده، اما در زمینه آبخیزداری اقدامات مطلوبی انجام گرفته کهاین اقدام بخشی ازفرآیند پیشگیری از سیلاب و کنترل آبهای روان است.

خبر جدید  لزوم استفاده از ظرفیت مردمی در تذكر لسانی

لاریجانی یادآور شد: در دو سه سال اخیر، هر سال با اذن رهبری از منابع صندوق توسعه ملی برای منابع طبیعی و آبخیزداری در کشور بهره گرفته شد که این به معنای آن است که اصل پیشگیری نباید فراموش شود.

انتهای پیام/۴۱۱۷/ن


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد