3:15:19 - یکشنبه 30 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شایسته‌سالاری؛ اولین ثمره باور قلبی و یقینی مسئولین به روز قیامت
گروه معارف – امام جمعه محلات تشریح کرد: اگر باور قلبی و یقینی به قیامت در مسئولین نهادینه شود آثار گوناگونی خواهد داشت؛ شایسته‌سالاری اولین ثمره این باور است چراکه پیامبر اکرم(ص) فرمودند: اگر شخصی مسئولیتی را بپذیرد در حالی‌که برای تصدی آن مسئولیت اشخاص لایق‌تری وجود باشند به خدا، پیامبر و مسلمانان خیانت کرده است.
شایسته‌سالاری؛ اولین ثمره باور قلبی و یقینی مسئولین به روز قیامت

به گزارش خبرگزاری ایکنا از استان مرکزی، حجتالاسلام مهدی ربانی امام جمعه محلات در خطبههای نمازجمعه محلات ضمن توصیه به تقوا و پرهیزکاری و در ادامه بحث مبانی نظام اسلامی اظهار کرد: دشمنان در طول این سالها سعی کردند تا اعتماد عموم مردم را از نظام سلب کنند، آنها از راههایی همچون تحریم و خدشه وارد کردن به انتخابات وارد شدند. در فتنه سال ۸۸ نیز تقلب در انتخابات و ایجاد دوگانگی میان مردم را وسیلهای برای اختلافافکنی و القائات شوم خود قرار دادند.
وی با اشاره به اصل ۲ قانون اساسی افزود: توجه به آخرت هم ضامن عاقبت اخروی افراد جامعه است و هم تأثیر فراوانی در حاکمیت و حکومت اسلامی دارد. وقتی انسان به روز حساب اعتقاد داشته باشد به زندگی فردیاش توجه بیشتری میکند تا مبادا مرتکب گناه شود، اما این اعتقاد در زندگی اجتماعی تأثیر بیشتری دارد؛ در جوامع غیردینی ترس مردم از محکمه مردمی است که البته قدرت بازدارندگی کافی را ندارد اما در حکومت دینی محکمهای وجود دارد که راه فراری برای آن وجود ندارد.
امام جمعه محلات تشریح کرد: اگر باور قلبی و یقینی به قیامت در مسئولین نهادینه شود آثار گوناگونی خواهد داشت؛ شایستهسالاری اولین ثمره این باور است. پیامبر اکرم(ص) فرمودند: اگر شخصی مسئولیتی را بپذیرد در حالیکه برای تصدی آن مسئولیت اشخاص لایقتری وجود باشند به خدا، پیامبر و مسلمانان خیانت کرده است. اگر کسی اعتقاد به معاد داشته باشد هیچگاه مسئولیتی را قبول نمیکند که توانایی انجامش را نداشته باشد. دومین اثر معاد حفظ بیتالمال است؛ مشکلاتی همچون رانتخواری و اختلاس حاصل عدم اعتقاد به معاد و روز قیامت است.
حجتالاسلام ربانی در خطبه دوم با توصیه به تقوا و پرهیزکاری بیان کرد: مرحوم آیتالله شاهرودی هم فقیه بودند و مبارزی سخت کوش در انقلاب، وقتی یک عالم از بین مردم میرود جای خالی آن به راحتی پر نمیشود. آیتالله هاشمی شاهرودی یار امام و رهبری و کارگزاری با اخلاص در نظام جمهوری اسلامی بودند.
وی حماسه ۹ دی را روز بصیرت ملت ایران خواند و گفت: مردم در این روز با بصیرت خود به میدان آمدند و نشان دادند که پای ارزشهای مکتب اهلبیت و ارزشهای نظام ایستادهاند. بایستی این فتنه بازخوانی شود و همه افرادی که مسئولیتی دارند باید در بازخوانی این فتنه کمک کنند، برای تک تک اقدامات این فتنه از سالها قبل برنامهریزی شده بود و تمامی ارگانهای کشور در این قضیه درگیر شدند و تمامی دشمنان ایران از جمله منافقین، استکبار جهانی و سلطنتطلبان دست در دست هم دادند تا رویای ناممکن براندازی نظام را محقق کنند.
امام جمعه محلات با تأکید بر لزوم مطالعه ابعاد مختلف فتنه ۸۸ تشریح کرد: خداوند با نظام جمهوری اسلامی یار بود و با وجود هزینههای مختلفی که برای کشور داشت این فتنه در آخر خنثی شد. برخی از عوامل فتنه از منافقین داخلی بودند و طبق سخن امیرالمومنین (ع) ریشه اینها حب ریاست است و ریشه حب ریاست هواهای نفسانی. کمک به مستندسازی رسانههای غربی برای اتهامات دیگر علیه نظام جمهوری اسلامی، عدم تمکین در برابر راهکارهای قانونی برای رفع شبهه تقلب و فرصتسازی برای استکبار جهانی از دیگر تبعات این فتنه بود.
انتهای پیام
منبع :: http://markazi.iqna.ir

خبر جدید  جو پایدار در آسمان استان مرکزی
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد