4:25:06 - یکشنبه 28 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سیلاب ۴۷۵۵ واحد مسکونی در استان مرکزی را تخریب کرد
اراک – ایرنا – معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: سیلاب و بارش های سیل آسای روزهای نخست امسال، چهار هزار و ۷۵۵ واحد مسکونی در نقاط مختلف این استان را تخریب کرد.
سیلاب ۴۷۵۵ واحد مسکونی در استان مرکزی را تخریب کرد

به گزارش ایرنا، «مهدی زندیه وکیلی» روز شنبه در کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان مرکزی، در محل استانداری این استان افزود: شهرستان شازند با ۷۵۷ واحد بیشترین و شهرستان دلیجان با ۲۴ واحد کمترین واحدهای مسکونی تخریب شده ناشی از سیلاب امسال را به خود اختصاص داده اند.
وی ادامه داد: این واحدهای مسکونی تخریب شده که بیشتر در نقاط روستایی استان هستند به هیچ عنوان قابل تعمیر و بازسازی نیستند و باید واحدهای جدید ساخته شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی بیان کرد: واحدهای مسکونی که در حریم رودخانه ها و مسیل ها تخریب شده اند به جای دیگر منتقل می شوند و در این مسیرها واحد مسکونی ساخته نمی شود.
زندیه وکیلی بیان کرد: علاوه بر این ۵۳۰ واحد مسکونی دیگر نیز بر اثر سیلاب و بارش های سیل آسا آسیب دیده اند که نیازمند بازسازی و تعمیرات جزئی هستند.
وی ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی به عنوان متولی اصلی ساخت واحدهای مسکونی وظیفه دارد عملیات آواربرداری واحدهای تخریب شده را در اسرع وقت انجام دهد و نسبت به تامین اعتبارات لازم نیز از دستگاه بالادستی خود اقدام کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی بیان کرد: با توجه به میزان بالای خسارت سیلاب در استان های خوزستان و لرستان ستاد مدیریت بحران و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشوری نگاه ویژه ای به این استان ها دارند، بنابراین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مدیریت بحران استان مرکزی باید نسبت به جمع آوری میزان خسارت سیلاب استان، در اسرع وقت اقدام کنند.
زندیه وکیلی ادامه داد: شهرداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها اعتبارات ویژه دارند که باید تمهیدات لازم برای بهره مندی از این امکانات برای جبران خسارت های ناشی از سیلاب در دستور کار قرار گیرد.
وی تاکید کرد: فرمانداران وظیفه دارند نسبت به حل مسائل قانونی در استفاده از اعتبارات دهیاری ها اقدام کرده و در صورتی که نیاز باشد استانداری نیز می تواند از دستگاه های بالادستی مقدمات این کار را پیگیری کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی اظهار داشت: نیروهای جهادی سپاه روح الله نیز با تمام ظرفیت خود پشتیبان دستگاه های دولتی و شورای مدیریت بحران استان مرکزی بودند.
استان مرکزی ۱۲ شهرستان، ۳۳ شهر، ۲۳ بخش و یک میلیون ۴۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.
۳۰۱۷/۳۰۷۵

خبر جدید  نرخ بیکاری در اراک و خمین از میانگین استان مرکزی بالاتر است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد