13:41:32 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سهم صنایع کوچک و متوسط از صادرات استان مرکزی ۳۰ درصد است
اراک – ایرنا – مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی گفت: سهم صنایع کوچک و متوسط از صادرات مواد غیرنفتی این استان در سال جاری، بیش از ۳۰ درصد ارزیابی می شود.
سهم صنایع کوچک و متوسط از صادرات استان مرکزی ۳۰ درصد است

به گزارش ایرنا، «مصطفی آمره» روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: مجموع صادرات غیرنفتی استان مرکزی در سال جاری ۷۵۰ میلیون دلار است که از این میزان ۲۵۰ میلیون دلار سهم صنایع کوچک و متوسط مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی است.
وی ادامه داد: بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط در شهرک ها و نواحی صنعتی استان مرکزی مشمول تخصیص زمین شدند که از این تعداد یک هزار و ۷۰۰ واحد تکمیل و پروانه بهره برداری دریافت کرده اند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی استان مرکزی اظهار داشت: از مجموع هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان بیش از ۸۰ درصد با ظرفیت بیش از ۵۰ درصد فعالیت می کنند و ۲۰ درصد نیز با کمترین ظرفیت به فعالیت صنعتی خود ادامه می دهند.
آمره ادامه داد: ۶۴ واحد تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان مرکزی در زمره شرکت های دانش بنیان هستند که نقش مهمی در بهره وری هر چه بیشتر از امکانات و نیروی انسانی در صنعت استان دارند.
وی گفت: ۹۰ واحد صنعتی در سال جاری با شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی قرارداد منعقد کردند که تا کنون ۷۰ هکتار زمین به این متقاضیان واگذار شده و پیش بینی می شود تا سال تعداد متقاضیان به ۱۵۰ نفر برسد.
مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی بیان کرد: جدول گذاری و زیر سازی شهرک صنعتی مامونیه با ۳۰ میلیارد ریال اعتبار، ساخت ۲ تصفیه خانه در شهرک های صنعتی خمین و دلیجان با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال، خط انتقال آب به ناحیه صنعتی شهید سعیدی با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال و تکمیل خط انتقال پساب تصفیه خانه اراک به شهرک صنعتی خیرآباد این شهر از مهمترین برنامه های این شرکت در سال جاری است که تمامی این طرح ها از پیشرفت های فیزیکی قابل توجهی برخوردار هستند.
وی ادامه داد: ساخت ناحیه صنعتی سمقاور، آوه و خنجین نیز از دیگر برنامه های شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی است که مطالعات اولیه و مکان یابی نیز انجام شده است.
بیش از یک هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط در شهرک ها و نواحی صنعتی استان مرکزی فعالیت می کنند.
۳۰۱۷/۳۰۷۵

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  900 طرح روستایی در استان مرکزی بهره برداری شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد