13:12:28 - جمعه 28 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سند ۱۲ هزار هکتار از اراضی استان مرکزی صادر شد
اراک – ایرنا – رئیس اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: سند تک برگی (کاداستر) ۱۲ هزار هکتار از اراضی ملی این استان از ابتدای سال جاری به نام دولت صادر شد.
سند ۱۲ هزار هکتار از اراضی استان مرکزی صادر شد

«هادی نکویی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲ میلیون و ۱۱۵ هزار هکتار اراضی ملی در استان مرکزی وجود دارد که با اخذ سند تک برگی این اراضی در سال جاری تاکنون برای ۲۹۱ هزار و ۳۷۳ هکتار از اراضی ملی نقشه کاداستر تهیه شده است.
وی از هدفگذاری تهیه سند تک برگی (نقشه کاداستر) ۳۳۰ هزار هکتار از اراضی ملی استان مرکزی خبر داد و گفت: قرارداد تهیه نقشه کاداستر ۱۰۴ هزار و ۴۵۰ هکتار از اراضی ملی استان با ۲ شرکت منعقد و در مرحله اخذ سند قرار دارد.
رئیس اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: قرارداد تهیه نقشه کاداستر ۲۲۲ هزار و ۷۴۱ هکتار نیز در آینده نزدیک منعقد و پیش بینی می شود تا آذرماه سال آینده نقشه این اراضی اخذ شود.
نکویی خاطر نشان کرد: تهیه سند برگی این اراضی در راستای سیاست های کلان نظام، اهداف کلی سند چشم انداز افق ۱۴۰۴ و قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی استان در دستور کار اداره کل منابع طبیعی و آخیزداری استان قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: تهیه نقشه کاداستر اراضی ملی استان با هدف اخذ اسناد تک برگ و اراضی ملی، تثبیت مالکیت، تقویت مدیریت و نظارت بر اراضی، شناسایی و برخورد قانونی با متجاوزان به اراضی ملی و دولتی، جلوگیری از زمین خواری انجام می شود.
رئیس اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی ایجاد زیر ساخت آمایش سرزمین برای تضمین سرمایه گذاری در اراضی ملی و امکان برنامه ریزی دقیق بخشی و کشوری را از دیگر اهداف تهیه نقشه کاداستر اراضی ملی استان مرکزی عنوان کرد و گفت: امید است تا پایان برنامه ششم توسعه نقشه کاداستر تمامی اراضی ملی استان تهیه شود.
نکویی یاد آور شد: تا کنون سند دفترچه ای ۲ میلیون و ۲۷ هزار و ۴۲۱ هکتار از اراضی ملی استان مرکزی به نام دولت صادر شده است.
استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می دهند.
۱۹۵۵/۳۰۷۵

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  سهم صنایع کوچک و متوسط از صادرات استان مرکزی 30 درصد است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد