2:52:40 - پنج‌شنبه 25 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سند عملیاتی‌سازی شعار سال در حوزه تولید شهرستان ساوه تدوین می‌شود
فرماندار ساوه گفت: ۶۰۰ واحد صنعتی در شهرستان ساوه فعالیت می‌کند، به‌سبب وجود واحد‌های صنعتی بزرگ در شهرستان ساوه می‌توان شاهد تحقق شعار سال بود به همین سبب دنبال سند عملیاتی برای تحقق شعار سال هستیم.
سند عملیاتی‌سازی شعار سال در حوزه تولید شهرستان ساوه تدوین می‌شود

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، علی میرزایی ظهر امروز در جلسه شورای اداری با اشاره به جایگاه شهرستان ساوه اظهار داشت: شهرستان ساوه از لحاظ موقعیت جغرافیایی، اقتصادی،کشاورزی و پیشینه تاریخی با ۱۱۰ آثار تاریحی ظرفیت جذب توریسم و گردشگری را دارد.

وی افزود: حجم ترددهای امسال شهرستان ۳۷ درصد بود و موفق به کسب رتبه نخست اسکان مسافران در استان شدهایم و به عنوان شهر مقیم انتخاب شدیم.

فرماندار ساوه تصریح کرد: شعار سال یعنی رونق تولید گفتمان اساسی کشور است که در ساوه نیز در دستور کار قرار دارد، بهسبب وجود واحدهای صنعتی بزرگ در شهرستان ساوه میتوان شاهد تحقق شعار سال بود به همین سبب دنبال سند عملیاتی برای تحقق شعار سال هستیم.

میرزایی بیان کرد: همه دستگاهها با کوتاه کردن بوروکراسی و چابکسازی کار و حمایت از صنعتگران در راستای تحقق شعار سال تلاش و از هر گونه فرایندی که در معیشت مردم ایجاد اختلال میکند جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: با توجه به وجود بیش از ۶۰۰ واحد صنعتی درشهرستان ساوه، این شهرستان نقش کلیدی در تولید ملی میتواند ایفا کند در راستای تحقق این مهم تلاش میکنیم.

خبر جدید  همکاری کمیته امداد استان مرکزی با بسیج سازندگی برای ساخت ۲۰۰ واحد تخریبی در سیل

فرماندار ساوه خاطرنشان کرد: آثار سیل بدون شک بسیار گسترده و ناملایمات و رنجها وخسارتهایی برای کشور بهویژه به مردم مناطق سیل زده به همراه داشت اما آنچه مهم است عبرتهای سیل بود.

وی ادامه داد: در نظام قانونگذاری کشور هیچ برنامهای از امروز نباید فاقد پیوستهای محیط زیستی باشد، حریم رودخانهها و جنگلها و مراتع باید محترم شمرده و نباید به جنگ طبیعت رفت، نباید اکوسیستم را دچار چالش کرد زیرا در غیر این صورت طبیعت سهم خود را از ما میگیرد.

فرماندار ساوه خاطرنشان کرد: این حوادث به اتحاد ملی و انسجام اجتماعی ما کمک کرد، ساوه جزو نخستین شهرستانها بودیم که کمکهای خود را به شمال کشور ارسال کردیم.

وی افزود: اصحاب رسانه و کاربران فضای مجازی از این ظرفیت در جهت کمک و امداد بهره گرفتند، ساوه از لحاظ وسعت از مرکز استان بزرگتر است و دواقلیم متفاوت دارد، ریزش کوهها در بخش نوبران، حجم عظیم رودخانه قره چای و دستکاری مسیلها و بندها دردسرهایی ایجاد کرد.

وی ادامه داد: هماکنون ۲۳ هزار هکتار از زمینها، از آب سد سیراب میشوندجمع شدن اب پشت سد حاصل مدیریت همه شهرستانهای استان مرکزی است، در نحوه ی توزیع این آب باید دقت شود و نباید هدر رود.

خبر جدید  واحدهای تولیدی در استان مرکزی با مشکل نقدینگی رو به رو هستند

فرماندار ساوه تصریح کرد: پر شدن ظرفیت آبی سد برای ساوجیها حسرتی تاریخی بود، کشاورزان باید به سمت شیوههای جدید آبیاری بروند، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و امور آب با افرادی که برخورد نامناسبی با محیط زیست داشتند برخورد کنند.

۲۶۵ میلیون مترمکعب آب در سد الغدیر ساوه ذخیرهسازی شده است

مدیر امور آب سد الغدیر ساوه نیز در این جلسه با اشاره به موقعیت سد الغدیر ساوه گفت: هماکنون حجم کامل سد بالغ بر ۲۷۷ میلیون متر مکعب است، این سد با هدف تامین آب شرب و کشاورزی و نیز کنترل سیلاب و فعالیت نیروگاه برقآبی ایجاد شده است.

سید جلال شاهرخ افزود: آبی که در پشت دریاچه سد الغدیر ذخیره شده از حوضه آبریز قره چای در نقاط مختلف بالادستی تامین میشود، پیوستگی حوضه آبریز بالادستی ناشی از سیلابی شدن بوده و سبب افزایش تراز سد الغدیر شده که این نقطه قوت سیلابی شدن بود.

وی تصریح کرد: ورود سیلاب در روزهای نخست امسال با شدت بالا انجام شد به گونهای که در یک روز بالغ بر ۳۰ میلیون متر مکعب آب وارد سد شد، اگر سد الغدیر احداث نمیشد کنترل سیلاب صورت نمیگرفت وباید شاهد اتفاقاتی نظیر مناطق سیلزده باشیم.

خبر جدید  حراست باید فضای اعتماد را در مجموعه‌های کاری ایجاد کند

مدیر امور آب سد الغدیر ساوه بیان کرد: هماکنون حجم آب ذخیره شده ۲۶۵ میلیون مترمکعب است، دلیل اینکه اجازه سرریز شدن را آب ندادیم به سبب کنترل و مدیریت صحیح حجم مخزن سد است، با بازکردن دریچههای سد الغدیر، مدیریت حجم به آسانی انجام میشود و هم اکنون هیچ انحرافی از شرایط پایداری سد وجود ندارد.

شاهرخ اضافه کرد: هم اکنون دبی ورودی سد ۷۰ متر مکعب بر ثانیه است در حالی که سال قبل یک متر مکعب بود.

افزایش ۱۵ درصدی تردد در راههای شهرستان ساوه

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جادهای ساوه نیز در این جلسه گفت: در ایام نوروز شاهد افزایش ۱۵ درصدی تردد بودیم خوشبختانه با وجود حجم بالای تردد شاهد کاهش حوادث جادهای نیز بودهایم.

ابراهیم مردانی افزود: خسارت بیش از ۱۰ کیلومتری در محورهای مواصلاتی، تخریب پنج پل و قطع ارتباط روستایی از آثار سیل بود.

وی تصریح کرد: ایمنسازی و مسدود کردن راههای پر خطر و آمادهسازی مسیرهای جایگزین از اقدامات راهداری است که در زمان سیل انجام شد.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد