11:44:41 - پنج‌شنبه 23 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سند جامع آموزشی مدیریت بحران در استان مرکزی تدوین شد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری استان مرکزی گفت: سند جامع آموزشی برای شورای هماهنگی اعضای مدیریت بحران در استان مرکزی تدوین شد.
سند جامع آموزشی مدیریت بحران در استان مرکزی تدوین شد

حمیدرضا غیاثی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به بحران سیل اخیر اظهار داشت: بعد از وقوع بحران سیل خسارتهای ناشی از بارش باران و سیلاب در استان مرکزی از طریق فرمانداران و دستگاههای اجرایی در ۳ بخش زیرساخت، مسکن شهری و روستایی و بخش کشاورزی جمع بندیوتحویل سازمان مدیریت بحران و وزارت کشور شد.

وی افزود: خسارتهای ناشی از سیل در قرارگاه بازسازی و نوسازی در حال بررسی بودهکه بعد از آن با پیگیریهای انجام شده استان مرکزی سهم خود را از کمکهای بلاعوض و تسهیلات دریافت میکند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری استان مرکزی تصریح کرد: امسال استان مرکزی با سرمازدگی محصولات کشاورزیروبهرو بوده که در درجه نخست برای کشاورزان از اهمیت بالایی برخوردار است،بنابراین تمام آمار خسارتهای ناشی از این موضوع جمعآوری و به وزارت کشور انعکاس داده شده است.

وضع مطلوب استان مرکزی در حوزه مدیریت بحران

غیاثی با اشاره به تکوینسند آموزشی برای شورای هماهنگی اعضای مدیریت بحران در سال گذشته ادامه داد: در این سند برنامههای همه دستگاههای استان مرکزی تدوین شدهو موضوع ارزیابی، نظارت و تشویق دستگاههای فعال نیز به صورت آئیننامه پیوست سند است،در این راستا گروه پایشی تشکیل شده که براساس برنامههای داده شده استان مرکزی را پایش میکنند.

خبر جدید  طرح جامع مرمت بازار تاریخی کلانشهر اراک تهیه و تدوین می‌شود

وی بیان کرد:اصل برنامههای ما براساس پیشگیری و آموزش است در این راستا همه اعضا از آمادگی خوبی برخوردارند،مدیریت بحران استان مرکزی در کشور به دلیل مدیریتخوبی که داشتهاز طریق وزیر و معاون رئیس جمهور تقدیر شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری استان مرکزی ادامه داد: استان مرکزی وضعیت نسبتا خوبی دارد که برای بهتر شدن این وضعیت در صدد اجرایبرنامههای آموزشی متفاوتی درسطح استان مرکزی هستیمتا سطح آمادگی و پیشگیری در استان مرکزیبیشتر شود، این آموزش به این صورت بوده که هر دستگاهی خود آموزشیار اعلام و جامعه هدف خود را مشخص کرده،در طی سال برای جامعه هدف خود آموزش گذاشته بعد از آن نیز گروه پایش مدیریت بحران استان مرکزی میزان آموزش و اثر بخشی آنها را بررسی میکند.

خبر جدید  آیا فعالیت شرکت املاح معدنی در منطقه تالاب میقان قانونی است؟

غیاثی عنوان کرد: این آموزش هر سال در ۴۰ عضو دستگاه انجام میشود، لازم به ذکر بوده که هر دستگاهی از ما تقاضای آموزش کند آمادگی آموزش را در هر سطح دلخواه برای آن دستگاه داریم.

انتهای پیام/ح


منبع :: سند جامع آموزشی مدیریت بحران در استان مرکزی تدوین شد

خبر جدید  تشکیل جبهه مقاومت در دنیا حاصل خون شهدا و ترویج فرهنگ شهادت است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد