13:36:31 - دوشنبه 11 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سمن های استان مرکزی بالاتر از شاخص کشوری
همیاران پلیس استان مرکزی طی مراسمی آمادگی خود برای طرح های نوروزی را اعلام کردند.
سمن های استان مرکزی بالاتر از شاخص کشوری

فراوانی سمن های استان مرکزی بالاتر از شاخض کشوریبه گزارشخبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی صبح امروز در نشست با سازمانهای مردم نهاد استان بیان کرد: ۹۲ هزار هیئت مذهبی، ۲۴ هزار کانون مساجد، ۶ هزار مرکز فرهنگی و مذهبی و ۴ هزار مرکز اسلامی در کشور فعالیت دارند.

فتح آبادی با اشاره به رشد چشمگیر سمن ها از دهه ۸۰ به بعد گفت: در کشور بیش از ۱۹ هزار تشکل در قالب سازمانهای مردمنهاد با حضور یک میلیون و ۵۲۰ هزار نفر فعال هستند که ۸۰۰ سمن در حوزه زنان و خانواده و ۲ هزار سمن در حوزه جوانان فعالیت دارند.

وی افزود: در استان هزار و ۷۲۷ گروه مردمنهاد در قالب انجمن، مؤسسه، خانههای قرآن روستایی، خانههای قرآن شهری، انجمنهای اسلامی، کانونهای فرهنگی و تبلیغی، مؤسسات قرآنی، هیئتهای مذهبی، مراکز نیکوکاری و تشکل فعالیت دارند که آشتیان نسبت به جمعیت در فراوانی سمن ها در جایگاه نخست است.

خبر جدید  بهره مندی 150 هنرمند صنایع دستی استان از مزایای بیمه

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی بیان کرد: ۳۷.۷ درصد سمنها در حوزه اجتماعی، ۱۸.۶ درصد در حوزه خیریه، ۱۰.۲ درصد فرهنگی، ۷.۷ درصد علمی و کارآفرینی، ۶.۹ درصد سلامت، ۶.۷ درصد توانبخشی، ۶.۴ درصد منابع طبیعی و محیط زیست، ۳.۲ درصد گردشگری و ۲.۶ درصد در حوزه توسعه و عمران فعالیت دارند.

فتح آبادی افزود: در استان مرکزی به ازای هر سه هزار و ۷۶۲ نفر یک سازمان مردمنهاد فعالیت دارد در صورتی که در سطح ملی به ازای هر چهار هزار و ۲۱۰ نفر یک سازمان مردمنهاد وجود دارد و جایگاه استان مرکزی در این شاخص از میانگین کشور بالاتر است.

وی تصریح کرد: ۱۰ هزار نفر از زندانیان، بیماران، معلولان و … استان بهطور مستقیم و در مجموع ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت استان بهطور غیرمستقیم تحت پوشش برنامههای سازمانهای مردمنهاد قرار دارند، همچنین تمامی مراکز نگهداری سالمندان، معلولان و آسیبدیدگان معادل ۳ هزار نفر توسط همین سمنها اداره میشود.

خبر جدید  جشنواره گل های لاله در اراک

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی یاداور شد: کمک و مساعدت در توسعه زیرساختهای بهداشتی و درمانی استان از جمله بیمارستان فراهان و فاز دوم بیمارستان آیتالله خوانساری و …، ساخت هتلینگ بیماران سرطانی و همراهان با ظرفیت ۴۵ سوئیت دو نفره با اعتباری معادل۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، احداث و بهرهبرداری از ساختمان انجمن حمایت از بیماران اماس در شش طبقه، ساخت و تجهیز بخش شیمی درمانی اطفال در ییمارستان امیرکبیر، احداث مرکز حمایت از زنان در معرض آسیب و آسیبدیده با اعتبار ۲ میلیارد تومان، ایجاد مرکز توانبخشی و فیزیوتراپی برای بیماران اماس، ضایعه نخاعی و سالمندان، راهانداری ۱۰ مرکز نگهداری معلولان و ۶ مرکز نگهداری سالمندان، احداث و تحویل ۱۶۴واحد منزل مسکونی برای نیازمندان و احداث ۳۵ درصد مدارس استان از سوی مجمع خیران مدرسهساز از سال ۷۷ تاکنون و … از اقدامات بارز انجام شده توسط سمنها است.

خبر جدید  چشاندن طعم مادری ؛ چند و چونی بر رحم اجاره ای

فتح آبادی افزود: سازمانهای مردمنهاد استان مرکزی در بخش سلامت نسبت به دیگر نقاط کشور فعالیتهای گستردهتری دارند و امروز بیش از سه هزار بیمار ام اسی از سوی انجمن حمایت از بیماران ام اس استان حمایت میشوند و این انجمن چندین جایزه بینالمللی به دست آورده است.

۳۳ درصد سمنهای استان مرکزی استانی، ۶۴ درصد شهرستانی و ۲ درصد نیز در دامنه ملی فعالیت میکنند.


منبع :: http://markazi.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد