3:10:09 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
«سعید نادری» به عنوان شهردار اراک انتخاب شد
اراک – ایرنا – «سعید نادری» عصر دوشنبه در نشست صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک با کسب حداکثر آرا به عنوان شهردار این کلانشهر انتخاب شد.
«سعید نادری» به عنوان شهردار اراک انتخاب شد

به گزارش ایرنا، «سعید نادری» با کسب هشت رای از ۱۱ رای ماخوذه به عنوان منتخب اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک برای سکانداری شهرداری این کلانشهر انتخاب شد.
در این نشست اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک شهردار منتخب را از این دو گزینه « سعید نادری» و « محمد جعفرپور» برگزیدند.
شهردار منتخب شورای اسلامی کلانشهر اراک در این نشست تثبیت شهرداری این کلانشهر به عنوان بالاترین نهاد حاکمیتی مدیریت شهری، نگاه انسان محور به مدیریت شهری، تقویت کیفیت زندگی و دسترسی شهروندان به خدمات مطلوب، مدیریت شهری با استفاده از روش های نوین و توجه ویژه به فناوری اطلاعات، مبارزه با فساد و ایجاد شفافیت در گردش آزاد اطلاعات را از مهمترین راهبردها عنوان کرد.
«سعید نادری» افزود: مدیریت در جهت کاهش هزینه ها در سازمان شهرداری، تلاش برای افزایش سهم درآمدهای پایدار در بودجه، توجه به رونق اقتصادی شهری، حمایت از کارآفرینان موفق بخش خصوصی، تقویت جایگاه سرمایه گذاری و مشارکت مردمی در راستای ایجاد جلب اطمینان و اعتماد کامل برای ترغیب بخش خصوصی در فعالیت های شهرداری از جمله برنامه های اقتصادی شهرداری در مدیریت آتی این کلانشهر است.
وی ادامه داد: تهیه برنامه سرمایه گذاری شهر اراک، تشکیل بانک اطلاعاتی املاک و دارایی ها و تسهیل گری در احداث مجتمع های تجاری، رفاهی و خدماتی به بخش خصوصی، توجه به کسب و کارهای موفق، ایجاد زمینه های مناسب برای شکوفایی استارت آپ ها و اجرای اصولی برون سپاری فعالیت ها با هدف افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها را از دیگر برنامه های اقتصادی مدیریت آتی شهرداری کلانشهر اراک است.
شهردار منتخب شورای اسلامی کلانشهر اراک اصلاح ساختار توسعه کیفی منابع انسانی، تشکیل بانک اطلاعاتی از بدنه کارشناسی شهرداری، توجه به سلامت اداری کارکنان، تلاش برای پرداخت حقوق هماهنگ در شهرداری و ایجاد اتاق فکر در حوزه های مختلف را از جمله برنامه های خود در حوزه منابع انسانی عنوان کرد.
نادری خاطر نشان کرد: به کارگیری نیروهای جوان متخصص در پست های مدیریتی و اتمام طرح های نیمه تمام در کلانشهر اراک از مهمترین اولویت های شهرداری است.
وی با یادآوری مخالفت اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک در خصوص طرح ۵۸ متری افزود: شورای عالی شهرسازی در زمینه لغو و یا اجرای این طرح نقش کلیدی دارد.
شهردار منتخب کلانشهر اراک افزود: با توجه به شرایط موجود امکان اجرای طرح ۵۸ متری در این کلانشهر وجود ندارد و در راستای احقاق حق مردم باید این طرح در نخستین فرصت تعیین تکلیف شود.
رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک نیز در این نشست گفت: در آیین نامه جدید وزارت کشور اعلام شده منتخبان شوراهای اسلامی برای تصدی پست شهرداری باید از سابقه پنج تا ۹ ساله مدیریت میانی در بخش ها دولتی و اجرایی برخوردار باشند.
«کاوه فلک افلاکی» افزود: شهردار منتخب ۱۸ سال سابقه مدیریت در بخش خصوصی برخوردار بوده و بر اساس نامه نگاری های انجام شده مقرر شده تا زمینه معادل سازی ای سوابق انجام شود.
وی ادامه داد: با توجه به سوابق شهردار منتخب در زمینه ریاست بخش خصوصی و برای جلوگیری از تضییع حقوق افراد فرصت ارایه برنامه ها توسط شورای اسلامی کلانشهر اراک به این نامزد داده شد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر اراک نیز در این نشست گفت: سوابق مدیریت نامزدها در زمینه فعالیت های مدیریتی باید توسط شورای اسلامی این کلانشهر اخذ می شد.
«مرتضی سورانه» افزود: در صورت تایید نشدن شهردار، سه ماه دیگر باید برای انتخاب گزینه بعدی شهرداری وقت صرف شود.
کلاتشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این شهر بیش از ۵۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می کند.
۱۹۵۵/۳۰۷۵

خبر جدید  سه واحد مسکونی روستایی در خنداب تخریب شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد